Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Rafał Kalinowski: Mamy szanse na awans do finału MP juniorek

Rafał Kalinowski: Mamy szanse na awans do finału MP juniorek

Juniorki Silesii Volley w piątkowe popołudnie meczem z PTPS Piła rozpoczną batalię o finał mistrzostw Polski. W sobotę mecz z Tomasovią Tomaszów Lub. i na koniec w niedzielę z gospodyniami turnieju, a jednocześnie obrończyniami mistrzowskiego tytułu KS Pałac.

W Ostrowcu Świętokrzyskim po wygraniu wszystkich meczy i stracie tylko jednego seta zajęliście pierwsze miejsce. Czy spodziewał się pan takiego wyniku?

Rafał Kalinowski:Skłamałbym gdybym powiedział, że tak. Nie mieliśmy rozeznania co do potencjału i możliwości naszych rywalek z Lublina i Ostrowca. Trochę informacji miałem na temat zespołu z Wałcza. Na szczęście dobrze ułożył się nam pierwszy mecz z Lublinem i na otwarcie turnieju wygraliśmy 3:0. To dodało wiary we własne siły mojemu zespołowi i po ciężkiej przeprawie szczególnie w secie trzecim w takich samych rozmiarach pokonaliśmy rywalki z Libero Wałcz. Niedzielne spotkanie z gospodyniami w pewnym sensie było tylko formalnością, ale dziewczyny podeszły do niego bardzo skoncentrowane i rządne zwycięstwa. I to spotkanie udało nam się wygrać z czego wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni.

Teraz przed wami bój o awans do finału. Jak ocenia pan wasze szanse?

Zdecydowanym faworytem turnieju są gospodynie, natomiast uważam, ze pozostałe trzy zespoły będą walczyły o premiowane awansem drugie miejsce. To bardzo silna grupa. Wszystkie zespoły walczą na szczeblu centralnym w II lidze. My oczywiście mamy swoje atuty, których nie zdradzę, bo przeciwnicy też mają dostęp do Internetu (śmiech) i jeżeli uda nam się je w pełni wykorzystać to sądzę, że mamy szansę na awans do finału.

Ostatnio łączycie dobre występy w juniorkach ze świetną grą w drugiej lidze. Jaką masz receptę na taką grę?

Jak już podkreślałem w trakcie sezonu to przede wszystkim zasługa bardzo dobrej atmosfery w zespole a poza tym mam bardzo utalentowane zawodniczki. Dobre efekty daje również zróżnicowanie wiekowe zawodniczek.