Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Rafał Kalinowski: Mamy szanse na awans do finału MP juniorek

Rafał Kalinowski: Mamy szanse na awans do finału MP juniorek

fot. archiwum

Juniorki Silesii Volley w piątkowe popołudnie meczem z PTPS Piła rozpoczną batalię o finał mistrzostw Polski. W sobotę mecz z Tomasovią Tomaszów Lub. i na koniec w niedzielę z gospodyniami turnieju, a jednocześnie obrończyniami mistrzowskiego tytułu KS Pałac.

W Ostrowcu Świętokrzyskim po wygraniu wszystkich meczy i stracie tylko jednego seta zajęliście pierwsze miejsce. Czy spodziewał się pan takiego wyniku?

Rafał Kalinowski:Skłamałbym gdybym powiedział, że tak. Nie mieliśmy rozeznania co do potencjału i możliwości naszych rywalek z Lublina i Ostrowca. Trochę informacji miałem na temat zespołu z Wałcza. Na szczęście dobrze ułożył się nam pierwszy mecz z Lublinem i na otwarcie turnieju wygraliśmy 3:0. To dodało wiary we własne siły mojemu zespołowi i po ciężkiej przeprawie szczególnie w secie trzecim w takich samych rozmiarach pokonaliśmy rywalki z Libero Wałcz. Niedzielne spotkanie z gospodyniami w pewnym sensie było tylko formalnością, ale dziewczyny podeszły do niego bardzo skoncentrowane i rządne zwycięstwa. I to spotkanie udało nam się wygrać z czego wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni.

Teraz przed wami bój o awans do finału. Jak ocenia pan wasze szanse?Zdecydowanym faworytem turnieju są gospodynie, natomiast uważam, ze pozostałe trzy zespoły będą walczyły o premiowane awansem drugie miejsce. To bardzo silna grupa. Wszystkie zespoły walczą na szczeblu centralnym w II lidze. My oczywiście mamy swoje atuty, których nie zdradzę, bo przeciwnicy też mają dostęp do Internetu (śmiech) i jeżeli uda nam się je w pełni wykorzystać to sądzę, że mamy szansę na awans do finału.

Ostatnio łączycie dobre występy w juniorkach ze świetną grą w drugiej lidze. Jaką masz receptę na taką grę?

Jak już podkreślałem w trakcie sezonu to przede wszystkim zasługa bardzo dobrej atmosfery w zespole a poza tym mam bardzo utalentowane zawodniczki. Dobre efekty daje również zróżnicowanie wiekowe zawodniczek.

* więcej w m-ce24.pl
* rozmawiał Leszek Ligęza (m-ce24.pl)

Harmonogram półfinału mistrzostw Polski Juniorek – Bydgoszcz

04.03.2011 piątek
godz: 16:00 Pałac Bydgoszcz – Tomasovia Tomaszów Lubelski
godz: 18:00 PTPS Piła – Silesia Volley

05.03.2011 sobota
godz: 16:00 Tomasovia Tomaszów Lubelski – Silesia Volley
godz: 18:00 Pałac Bydgoszcz – PTPS Piła

06.03.2011 niedziela
godz: 10:00 PTPS Piła – Tomasovia Tomaszów Lubelski
godz: 12:00 Silesia Volley – Pałac Bydgoszcz

źródło: m-ce24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-03-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved