Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Paweł Zatorski: Chcemy wywalczyć awans do Final Four

Paweł Zatorski: Chcemy wywalczyć awans do Final Four

fot. archiwum

- Nasz cel to awans do Final Four i mobilizacja jest tak ogromna, że wyjdziemy na boisko i będziemy walczyć do upadłego. Z takim nastawieniem jedziemy do Rosji - zapowiada libero bełchatowskiej Skry, Paweł Zatorski. - Nie będzie to jednak proste - zauważa.

Przed tym spotkaniem mówiło się, że szanse w tym meczu są bardzo wyrównane. Te prognozy okazały się trafne, bowiem byliśmy świadkami tie-breaka. Co przyczyniło się do tego, że to jednak przeciwnicy okazali się lepsi?

Paweł Zatorski:Przez pierwszą część spotkania nasza gra wyglądała dobrze, jednak nie wykorzystaliśmy szansy, która nadarzyła się pod koniec drugiego seta, kiedy dogoniliśmy rywali. Oni poczuli się na tyle mocni, że grało im się lepiej, mieli większy komfort psychiczny. Także między innymi ta sytuacja była dla nas dużym utrudnieniem.

A czy ta druga partia nie podziałała na was w pewnym momencie szczególnie motywująco? W końcu kolejną odsłonę wygraliście.

Rzeczywiście podnieśliśmy się. Jednak serie punktów, które przeciwnicy zyskiwali na swoją korzyść miały wpływ na to, że w całym spotkaniu nie udało nam się zwyciężyć.Według statystyk w początkowych partiach zespół rosyjski radził sobie zdecydowanie gorzej od was w przyjęciu. Poza tym zawodnicy Skry sporo ryzykowali zagrywką, co często się zresztą opłacało. Czy zatem twoja drużyna jakoś szczególnie ćwiczyła ostatnio serwis?

Myślę, że nie ma szczególnie czasu na takie ćwiczenia – terminarz jest tak napięty, że trenujemy normalnie, szykujemy się z meczu na mecz. Do różnych spotkań nasza praca wygląda zatem podobnie, jednak dzisiaj byliśmy o wiele bardziej zmotywowani niż zazwyczaj.

A jakie jest twoje nastawienie przed rewanżem? Łatwo się będzie podnieść po tej dzisiejszej przegranej?

Na pewno nie będzie to proste, jednak za bardzo nie myślę w kategoriach czy będzie to łatwe czy nie. Nasz cel to awans do Final Four i mobilizacja jest tak ogromna, że wyjdziemy na boisko i będziemy walczyć do upadłego. Z takim nastawieniem jedziemy do Rosji.

Z którymi drużynami chciałbyś zagrać w turnieju finałowym, jeżeli udałoby się wam do niego awansować?

To jest teraz ostatnia rzecz o której myślę, bo w końcu bardzo odległa. Na pewno chcielibyśmy być w tym Final Four i po to tutaj gramy, po to lecimy wkrótce w daleką podróż do Rosji. I w właśnie w tym drugim meczu musimy bardzo się skupić, żeby odnieść sukces.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-03-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved