Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dawid Konarski: Rehabilitacja przebiega bardzo pomyślnie

Dawid Konarski: Rehabilitacja przebiega bardzo pomyślnie

fot. Cezary Makarewicz

Dawid Konarski, atakujący Delecty Bydgoszcz specjalnie dla naszego portalu opowiada o leczeniu kontuzji, a także szuka powodów słabszej dyspozycji bydgoskiej ekipy. - Problem kadrowy jest kluczowy - mówi atakujący bydgoszczan.

Wraz z Andrzejem Wroną udaliście się do specjalnego ośrodka, aby wyleczyć kontuzję. Jak przebiega wasza rehabilitacja?

Dawid Konarski:Rehabilitacja przebiega bardzo pomyślnie, co prawda odczuwamy nadal ból, ale z zapewnień naszych rehabilitantów wiemy, że tak na razie ma być po to, by w przyszłości te problemy zniknęły na długi okres. Jednak w porównaniu z bólem, jaki mieliśmy przed przybyciem tutaj jest już znacząca poprawa. Można już bez problemu zrobić przysiad.

Rozpoczął już pan jakieś lekkie treningi?Trenuję w zasadzie cały czas i nie są to lekkie treningi, trenujemy dwa razy dziennie po około trzy godziny. Ćwiczenia z pozoru wyglądają łatwo, jednak wylewamy przy nich dużo potu. Ważna jest także solidna praca siłowa na poszczególne partie mięśni. Jedyne czego nie robimy to treningi typowo siatkarskie, ponieważ w ogóle nie skaczemy.

Tymczasem Delecta nie wygrała jeszcze żadnego meczu w drugiej rundzie…

Tak w sporcie też bywa, my akurat ciągniemy długą serię porażek, ale jestem przekonany, że nie wpłynie to na naszą grę w taki sposób, że zapomnimy jak się wygrywa sety, czy mecze. Nie przestaniemy wierzyć w to, że można ugrać jeszcze to piąte miejsce.

Z czego może wynikać brak zwycięstw? Problemami kadrowymi wszystkiego tłumaczyć nie można.

Trudno mi odpowiedzieć na to pytanie, na pewno problem kadrowy jest w tym wszystkim kluczowy. Do tej pory, gdy wygrywaliśmy mecze robiliśmy to przy wielu roszadach w ustawieniu i to przynosiło skutek, graliśmy całą dwunastką. Jest z nami jednak czterech chłopaków, którzy starają się nas zastąpić i pokazać z jak najlepszej strony.

Zmiana terminarza może wyjść wam na dobre. Być może kontuzjowanym zawodnikom uda się powrócić na ligowe parkiety.

Jak najbardziej jest to dla dobra wiadomość, z tego co wiem wróci na pewno Staszek Pieczonka. Ja postaram się również być gotowy, może nie jeszcze na te pozostałe cztery kolejki, ale jakbym był gotowy na 100% do normalnej gry w play-off to byłoby świetnie.

W tym sezonie pozostanie wam walka piąte miejsce. Można uznać to za sukces, czy spodziewaliście się czegoś więcej?

Osobiście po cichu, po pierwszych meczach liczyłem na coś więcej, gdy okazało się, że te drużyny, które miały wałczyć ze Skrą o tytuł okazały się w zasięgu reszty, niżej notowanych ekip. Skończyło się jak się skończyło, graliśmy, jak graliśmy także z walki o piąte miejsce musimy być zadowoleni. Jeśli ten cel osiągniemy, na pewno nikt nie będzie załamany.

Na koniec pytanie, którego nie mogło zabraknąć. Kiedy Dawid Konarski powróci do gry?

Jak wszystko pójdzie dobrze, to mam nadzieję, że za trzy tygodnie wrócę, a za około cztery będę już wstanie pomoc chłopakom swoją grą.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-03-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved