Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Bełchatowianie bojowo nastawieni przed rewanżem w Kazaniu

Bełchatowianie bojowo nastawieni przed rewanżem w Kazaniu

W środę PGE Skra Bełchatów poniosła porażkę, która znacznie oddaliła ten zespół od Final Four Ligi Mistrzów. - Nie załamujemy się, bo wiemy, że w takich spotkaniach o wygranej decyduje dyspozycja dnia - pociesza Michał Winiarski.

Mimo dość dużej przewagi mistrzów Polski w pierwszym secie i zaciętej końcówce w drugiej partii podopiecznym Jacka Nawrockiego nie udało się odnieść zwycięstwa w spotkaniu z Zenitem Kazań. – W pierwszych trzech setach graliśmy bardzo dobrze. Mieliśmy szansę zwyciężyć 3:0, ale od czwartej odsłony zabrakło w naszej drużynie skutecznej zagrywki – powiedział po meczu Daniel Pliński. – Według mnie najbardziej szkoda drugiego seta, w którym mieliśmy szanse na zakończenie tej partii. Niestety nie wykorzystaliśmy ich, a z takim zespołem trzeba to robić. Nie załamujemy się, bo wiemy, że w takich spotkaniach o wygranej decyduje dyspozycja dnia – dodał jego kolega z drużyny, Michał Winiarski.

Już w nadchodzącą środę bełchatowian czeka decydujące starcie o „być albo nie być” w Lidze Mistrzów. – Wygranie spotkania w Kazaniu będzie bardzo trudnym zadaniem, ale dopóki piłka jest w grze, wszystko może się zdarzyć – mówi środkowy z Bełchatowa i dodaje: – Wierzę, że jesteśmy w stanie na ich terenie odnieść zwycięstwo i doprowadzić do złotego seta. Na pewno nie skulimy ogona i pojedziemy do Rosji by walczyć. Zenit jest wyśmienitą drużyną, ale cały czas pozostaje w naszym zasięgu. Nadzieję na końcowy sukces ma również Winiarski, który twierdzi, że gdyby nie wierzył w możliwość zwycięstwa w meczu rewanżowym, nie grałby w siatkówkę.

źródło: inf. własna, skra.pl