Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV nie dla Budowlanych Łódź

Puchar CEV nie dla Budowlanych Łódź

Siatkarki Organiki Budowalnych Łódź uległy Chateau d'ax Urbino w spotkaniu rewanżowym Rundy Challenge Pucharu CEV. Pierwsze spotkanie również wygrał zespół Urbino i to włoszki awansowały do kolejnej rundy rozgrywek.

Siatkarki Budowlanych do Włoch pojechały bez Joanny Mirek i Julii Szeluchiny. Fizjoterapeuci łódzkiej drużyny robią wszystko, by zawodniczki te były gotowe do gry już w poniedziałek, w meczu ligowym przeciwko Muszyniance Muszyna. Z powodu paraliżu śnieżnego rozegranie meczu było zagrożone. W mieście nie było prądu, nie kursowała komunikacja miejska i łodzianki na poranny trening poszły 3 km pieszo.Ostatecznie dostawy prądu udało się przywrócić i spotkanie mogło się odbyć.Aby awansować do kolejnej fazy Pucharu CEV, Organika musiała wygrać w środę aż 4 sety – 3 „normalne”, a następnie tzw. „złoty set”. Prawdę mówiąc, w łódzkim obozie nikt w to raczej nie wierzył, zwłaszcza mając w pamięci ubiegłotygodniowy mecz w łódzkim Pałacu Sportu. Pierwszy set te przewidywania potwierdził. Zawodniczki Budowlanych próbowały nawiązać walkę, ale to gospodynie kontrolowały grę i spokojnie wygrały 25:19.

Druga i trzecia partia to jednak popis łodzianek. Pokazały one, że rzeczywiście wychodzą z kryzysu i są w stanie rywalizować nawet z czołowym zespołem ligi włoskiej. Niezwykle emocjonująca końcówka drugiego seta, a następnie zwycięstwo w trzecim i Organika prowadziła 2:1.

Na więcej tego dnia zabrakło już sił. Włoszki zmobilizowały się jeszcze bardziej, zaś u podopiecznych Małgorzaty Niemczyk zaczęło dawać o sobie zmęczenie, spowodowane bardzo napiętym harmonogramem ostatnich dni i tygodni. Do tego doszły nerwy na skutek nieporozumień z sędziami i efektem tego szybkie 2 sety, zakończone przez Chateau d’Ax Urbino zwycięstwami do 9 i do 5, a w konsekwencji to Włoszki wygrały całe spotkanie 3:2 i to one będą kontynuować rywalizację w Pucharze CEV.

Rozegraliśmy bardzo dobre spotkanie – powiedział Marcin Chudzik, prezes zarządu Organiki Budowlanych Łódź – Na pewno zabrakło nam zmian i sił w końcówce meczu. Można teraz gdybać co by było gdyby nie 20-godzinna podróż, brak treningu dzisiaj, błędy sędziów, nieobecność Julii i Asi. Ja jestem przekonany, że wówczas bylibyśmy w półfinale. Najważniejsze jest jednak to, że z meczu na mecz gramy lepiej i wreszcie z optymizmem patrzymy w przyszłość.

Chateau d’Ax Urbino – Organika Budowlani Łódź 3:2
(25:19, 26:28, 21:25, 25:9, 15:5)

Pierwszy mecz: 3:0 dla Chateau d’Ax Urbino
Awans: Chateau d’Ax Urbino

Chateau: Garzaro, Wilson, Dalia, Roani, Petrauskaite, Leonardi (libero), Di Iulio, Prado de Oliveira, Colombo i Lapi
Budowlani: Kosek, Bryda, Teixeira, Szymańska, Wojcieska, Echenique, Ciesielska (libero), De Paula i Zaroślińska