Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Marcin Wika: Chcielibyśmy uniknąć „złotego seta”

Marcin Wika: Chcielibyśmy uniknąć „złotego seta”

- Na pewno cieszymy się z tego zwycięstwa, bo można powiedzieć, że wróciliśmy z dalekiej podróży. A ja cieszę się, że również mogłem pomóc drużynie w odniesieniu zwycięstwa - mówił po spotkaniu z Noliko Maaseik przyjmujący jastrzębian, Marcin Wika.

Po pierwszym, gładko przegranym przez Jastrzębski Węgiel secie w meczu II rundy play-off Ligi Mistrzów, sytuacja wicemistrzów Polski nie wyglądała ciekawie. – Sam bym na nas nie stawiał po tych dwóch setach. Bardzo dobrą zmianę dał Mitja Gasparini, ja też jakoś się przyczyniłem do tego, że wygraliśmy to spotkanie. Obiektywnie patrząc cała drużyna zaczęła lepiej grać, w szczególności zaczęliśmy skutecznie atakować – zauważa Marcina Wika, który wchodził w tym meczu na boisko z ławki rezerwowych. Dobra gra przyjmującego jastrzębian być może jest zapowiedzią powrotu do dobrej formy. – Oby tak było, ale myślę, że jedna jaskółka wiosny nie czyni i trzeba to potwierdzić jeszcze w kilku spotkaniach – mówi Wika.

Poprzednie spotkanie w PlusLidze Jastrzębski Węgiel przegrał nadspodziewanie łatwo 0:3 z Fartem Kielce. – To na pewno nie była żadna zasłona dymna, chcemy wygrywać wszystkie spotkania. Chcemy przed play-out zająć 7. miejsce. Kielce zagrały w tym dniu akurat lepiej i wygrały zasłużenie. Po takim spotkaniu na pewno mieliśmy jakieś obawy, jak ta nasza forma będzie wyglądać w meczu z Noliko. Na szczęście wygraliśmy i z tego się cieszymy – mówi Marcin Wika. Za tydzień jego i jego kolegów z drużyny czeka rewanż w Belgii. – Patrząc na dzisiejsze spotkanie na pewno jest szansa skończyć tę rywalizację wcześniej niż w „złotym secie". Na pewno będziemy chcieli uniknąć sytuacji, w której trzeba będzie rozgrywać tego dodatkowego seta. Te „złote sety" wyglądają różnie, zwłaszcza na wyjeździe – zauważa przyjmujący jastrzębian.

źródło: inf. własna, Polsat Sport