Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dawid Gunia: Zawsze staram się robić swoje

Dawid Gunia: Zawsze staram się robić swoje

fot. archiwum

W sobotnim meczu przeciwko Pamapolowi Wielton, Dawid Gunia zdobył 14 punktów - 4 blokiem i 10 atakiem oraz miał 91% skuteczności. - Nie patrzę na statystki, czy na zdobyte punkty - twierdzi środkowy AZS UWM Olsztyn. Jego zespół przegrał w Wieluniu 2:3.

Dawid, wydawało się, że Pamapol Wieluń jest dla was idealnym rywalem, a jednak nie zdołaliście pokonać gospodarzy ostatniego meczu.

Dawid Gunia: Na pewno nie rozluźniliśmy się. Musimy szukać naszych błędów i je naprawiać. W meczu z Wieluniem było widać, że bardzo dobrze znamy rywala. Można to było zaobserwować na boisku. Byliśmy i nadal jesteśmy świetnie przygotowani fizycznie. To była walka do ostatniej kropli krwi. Do samego końca. Tutaj wszystko mogło się zdarzyć. Byliśmy przygotowani na ciężki pojedynek i taki on był.

Obserwując to spotkanie można było odnieść wrażenie, że bardzo dobrze czujesz się w hali rywala.Nie patrzę na statystki, czy na zdobyte punkty. Szkoda mi straconych piłek, które czułem na rękach. Miałem je, a jednak nie zablokowałem. To były bardzo ważne piłki. Mówię tu o moim bloku. Ja na to patrzę tak – dałem z siebie wszystko, ale pozostaje pewien niedosyt, bo w pojedynczych akcjach mogłem spisać się dużo lepiej. Wszystko zależało od nas. Zwycięstwo leżało wyłącznie w naszych rękach.

Przed wami ostatnie już spotkanie drugiej fazy PlusLigi, a później runda play-out. Masz jakieś swoje preferencje, typy co do rywala, z którym chciałbyś się spotkać w kolejnej fazie?

Myślę, że tak jak to widać w sezonie – lepszym rywalem dla nas byłby Fart Kielce. Sądzę, że jesteśmy w stanie wygrać zarówno z Fartem jak i Jastrzębskim Węglem, jednak wyniki w tym sezonie pokazały, który rywal bardziej nam „leży" – kolokwialnie mówiąc. Nie chcę obstawiać na kogo wpadniemy. Zawsze staram się robić swoje i nie jestem osobą, która kalkuluje. Nigdy nie patrzę w ten sposób, że ktoś może kalkulować co się bardziej opłaca. Niektóre wyniki w tej rundzie są niespodzianką, ale nie chcę się doszukiwać tutaj jakiejś sensacji.

* rozmawiała Marta Panasiuk (azsuwmolsztyn.com.pl)

źródło: azsuwmolsztyn.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-03-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved