Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Paweł Zagumny: Raz się wygrywa, raz się przegrywa

Paweł Zagumny: Raz się wygrywa, raz się przegrywa

fot. archiwum

- W siatkówce każdy mecz jest inny i dlatego nie należy oceniać nikogo po pozorach. Awansowaliśmy do finału, z tego bardzo się cieszymy - powiedział po wygranej nad CSKA Sofia rozgrywający ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Paweł Zagumny.

Z CSKA w niedzielę rozegraliście zupełnie inny mecz niż ten pierwszy w Bułgarii.

Paweł Zagumny: Na pewno. Graliśmy podobnie jak te dwie rundy wstecz. Najpierw wyjazdowa porażka, a potem zwycięstwo u siebie i wygrana w "złotym secie". W siatkówce każdy mecz jest inny i dlatego nie należy oceniać nikogo po pozorach. Awansowaliśmy do finału, z tego bardzo się cieszymy, mam nadzieję, że raduje się także całe miasto. Na razie jednak o finale nie myślimy.

Co zdecydowało o waszym zwycięstwie?– Przed pierwszym pojedynkiem nie mieliśmy zbyt dużo czasu na trening. Teraz było inaczej i od razu widać było efekty. Zagrywaliśmy dużo lepiej niż w Sofii, podobnie sytuacja wyglądała w bloku. To był mecz na dużo wyższym poziomie w naszym wykonaniu niż na wyjeździe i generalnie zasłużyliśmy na to zwycięstwo.

Nie da się także ukryć, że ze swojego zadania świetnie wywiązali się kędzierzyńscy kibice.

– Na pewno. Było czuć ich obecność. Samym kibicom też się lepiej ogląda mecz, jeżeli dopingują i wierzą w drużynę. Mam nadzieję, że nie będzie to jednorazowy występek, tylko przełoży się to też na spotkania ligowe. Wiadomo przecież, że raz się wygrywa, raz się przegrywa, ale jeśli kibic stoi za drużyną murem, to i jej gra się zdecydowanie łatwiej. My dajemy z siebie wszystko w tym sezonie i liczymy na dalsze wsparcie fanów. Zwłaszcza w tych nadchodzących, bardzo istotnych pojedynkach.

*Rozmawiał Łukasz Baliński
*Więcej w Gazecie Wyborczej Opole

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-03-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved