Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Jerzy Skrobecki: Każdy podchodzi do meczu z nami bardzo poważnie

Jerzy Skrobecki: Każdy podchodzi do meczu z nami bardzo poważnie

fot. archiwum

Jeden zdobyty punkt i tylko cztery wygrane sety w trzynastu spotkaniach PlusLigi Kobiet - to niezbyt imponujący bilans siatkarek TPS Rumia. Podopieczne trenera Jerzego Skrobeckiego są jednymi z kandydatek do spadku z siatkarskiej ekstraklasy.

Biorąc pod uwagę fakt, że do zakończenia rundy zasadniczej pozostało już tylko pięć kolejek, rumianki właściwie nie mają szans na grę w play-off. – W historii mojej kariery trenerskiej nigdy nie podchodziłem do uczestnictwa w zawodach na zasadzie matematyki, dlatego staramy się przygotowywać w dalszym ciągu do kolejnych spotkań i podejmować próby ich wygrania – mówi trener zespołu z Rumi, Jerzy Skrobecki.Na dzień dzisiejszy efekty są różne. Uważam, że walczymy, natomiast nie gramy. Brakuje nam gry, czyli efektywniejszego i skuteczniejszego prezentowania się w poszczególnych sytuacjach na boisku. Dziewczyny walczą ze sobą i z przeciwnikiem, ponieważ te zespoły, z którymi dane było nam zagrać prezentują wysoki poziom.

Sandeco EC Wybrzeże TPS Rumia jest beniaminkiem PlusLigi Kobiet, ale na najwyższym szczeblu rozgrywkowym nie ma taryfy ulgowej… Wie o tym doskonale szkoleniowiec rumianek. – Każdy podchodzi do meczu z nami bardzo poważnie i bardzo skoncentrowany. Każdy z tych zespołów wygrywając mecz skacze z radości do góry ciesząc się, jakby zdobył mistrzostwo świata. Świadczy to o tym, że żadna z drużyn nie chce nam ułatwić zadania.

W zespole z Rumi nie ma gwiazd, jakie można znaleźć u rywalek "zza miedzy", w drużynie Atomu Trefla Sopot. Dodatkowo, w grudniu drużynę opuściła rozgrywająca, Justyna Ordak.Podjęła taką decyzję, że zrezygnowała i jej tutaj z nami nie ma. Trudno mi powiedzieć czy byłoby lepiej gdyby była, bo nie da się tego sprawdzić – mówi trener Skrobecki. – Kiedy Justyna grała w Gedanii razem z Izą Bełcik, gdy ja tam byłem trenerem, to wtedy zajmowaliśmy dość wysokie miejsca w lidze. Dzisiaj muszą grać te dziewczyny, które są.Najważniejsze jest to, że gramy w tej lidze. Awansowaliśmy do niej w sportowej walce i na dzisiaj myślimy o tym, aby w przyszłym sezonie również występować w najwyższej klasie rozgrywkowej – dodaje na zakończenie szkoleniowiec siatkarek z Rumi. – Zespół powinno budować się już dzisiaj z myślą o tym, aby była to klasowa drużyna w przyszłości.

* cały wywiad z Jerzym Skrobeckim w serwisie plusliga-kobiet.pl

źródło: inf. własna, plusligakobiet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-03-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved