Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Finał Pucharu CEV w Polsacie? Trwają negocjacje

Finał Pucharu CEV w Polsacie? Trwają negocjacje

fot. archiwum

- Będzie transmisja z meczów finałowych - obiecuje prezes PlusLigi Artur Popko. Ale z CEV nigdy nic nie wiadomo. W półfinale Pucharu CEV siatkarze ZAKSY pokonali CSKA Sofia i awansowali do finału rozgrywek, drugich w hierarchii ważności po Lidze Mistrzów.

Meczów finałowych z Sisleyem Treviso kibice moga jednak nie zobaczyć w telewizji. Wszystko przez politykę Europejskiej Federacji Siatkówki (CEV), która domaga się od telewizji opłat za prawa do transmisji. Za półfinałowe spotkanie Resovii z Sisleyem, CEV żądał od Polsatu 5 tysięcy euro. – To niepojęte, bo my już za prawa do pucharów zapłaciliśmy – mówi Piotr Pykel z Polsatu. – Kwota nie jest duża, ale tu nie chodzi o pieniądze, lecz o zasady – dodaje prezes PlusLigi Artur Popko.

Przepychanka pomiędzy CEV, krajowymi federacjami i telewizjami oraz firmą Sportsmen posiadającą prawa do pucharów trwa od początku sezonu. – Przed rozpoczęciem rywalizacji w Pucharze CEV obiecano nam transmisje, tymczasem telewidzowie nie zobaczyli żadnego z dziesięciu naszych spotkań – denerwuje się prezes ZAKSY Kazimierz Pietrzyk, który wylicza, że kędzierzyński klub do startu w Pucharze CEV dołożył już 350 tysięcy złotych.

Wczoraj Pietrzyk dostał obietnicę od Popki, że finałowe spotkania Polsat pokaże. – Na 90 procent telewidzowie będą mogli zobaczyć oba mecze – zapewnia Popko. Ale Pykel nie jest tak wielkim optymistą. – Zrobimy wszystko, żeby transmitować mecze, ale doświadczenia z europejską federacją pokazują, że z CEV do końca niczego nie można być pewnym. Największy problem jest z meczem w Belluno, bo nie ma kto wyprodukować sygnału. Trwają negocjacje pomiędzy włoską telewizją i europejską federacją. Dużo zależy też od rozmów pomiędzy prezesem PZPS i szefem CEV – mówi Pykel.Kędzierzynianie czekają na decyzję w sprawie transmisji i cieszą się z osiągniętego sukcesu. – Mam nadzieję, że awans do finału będzie kartą przetargową w rozmowach ze sponsorami o kolejnym sezonie – mówi Pietrzyk.

Więcej w Przeglądzie Sportowym

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-03-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved