Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > XIII kolejka rozgrywek Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

XIII kolejka rozgrywek Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

fot. archiwum

W dniu 26.02.2011 w Szkole Podstawowej nr 205 odbyła się XIII kolejka rozgrywek Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki pod patronatem prezydenta miasta Łodzi, organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

W Ekstraklasie kobiet doszło do kilu niespodzianek. W finale A drużyna TKKF Dzikusy I straciła punkt w pojedynku z Dream Team (3:2), choć bardzo niewiele brakowało, aby wynik spotkania był zupełnie odwrotny. W finale B nadspodziewane łatwe zwycięstwa odniosły zespoły Piórkowscy (3:0 z Tsunami) i TKKF Dzikusy II (3:0 z Junior Piątkowisko).

W Ekstraklasie mężczyzn w pojedynku „na szczycie" jeszcze aktualny mistrz ligi TKKF Dzikusy pokonał Piazza Cafe (3:2). Potknięcie dotychczasowego wicelidera tabeli skrzętnie wykorzystała drużyna Fantom, która po zwycięstwie z Iskrą (3:1) zajmuje drugie miejsce. Swoją szansę pewnego udziału w finale zmarnował zespół Fundacja Jaś i Małgosia, który stracił punkt z outsiderem rozgrywek Cyrańscy Team (3:2) i w ostatniej kolejce będzie musiał wygrać przynajmniej dwa sety w meczu z Fantomem lub liczyć na porażkę drużyny Bejłocz.

W I lidze mężczyzn porażkę poniósł zespół PKO Bankowy OFE w spotkaniu ze Sborną (0:3), co spowodowało, że w ostatniej kolejce aż cztery zespoły będą „korespondencyjnie" rywalizowały o trzy premiowane walką o awans do ekstraklasy, miejsca w tabeli.W II lidze sytuacja jest niezwykle skomplikowana. Cenne zwycięstwa odniosły drużyny Volley Team (3:2 z Itaka Film) oraz Izba Celna (3:0 z Energeo). To znacznie przybliżyło je do awansu do pierwszej czwórki. Pomimo przegranych, drużyny Itaka Film i Energeo zapewniły już sobie miejsce w pierwszej czwórce. O pozostałe dwa miejsca do końca będzie walczyło aż pięć zespołów.

Pierwszy etap rozgrywek zakończyła III liga mężczyzn. Bezkonkurencyjna okazała się drużyna Czarni (dawniej Bytnarówka), która wygrała wszystkie swoje spotkania i z pierwszego miejsca przystąpi do rywalizacji play-off o awans do II ligi. Najważniejsze rozstrzygnięcia zapadały jednak środku tabeli. Swoją szansę zaprzepaściła Frontica, która uległa LKS Słowik (2:3). Ostatecznie ósme miejsce zajęła Delecta, która pokonała Pickup Diablo (3:2). Zespoły, które nie awansowały do rundy play-off, będą do końca rywalizowały ze sobą o jak najlepsze rozstawienie w nowym sezonie.

Na następną kolejkę rozgrywek, zapraszamy 05.03.2011 (sobota) w godzinach 9-15, tradycyjnie w Szkole Podstawowej nr 205 ul. Dąbrówki 1 (Olechów).

Zobacz również:
Wyniki i tabele Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-02-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved