Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Tie-breaki „polskich” zespołów w Bundeslidze

Tie-breaki „polskich” zespołów w Bundeslidze

Zespoły niemieckiej Bundesligi, w których składach znajdują się polscy zawodnicy, zakończyły w sobotę swoje mecze po tie-breaku. Ze zwycięstwa mógł się cieszyć Kamil Kacprzak, przegrał natomiast Sebastian Pęcherz. Wygrał również zespół Artura Augustyna.

Zacięte spotkanie stoczyli ze sobą siatkarze evivo Düren i Moerser SC. Po dwóch wygranych setach przez evivo, kolejne dwie partie padły łupem gości. Siatkarze z Düren dopiero w tie-breaku rozstrzygnęli mecz na swoją korzyść i zgarnęli dwa cenne punkty. Kamil Kacprzak zagrał w barwach evivo w trzech pierwszych partiach, zdobywając dla swojego zespołu 5 punktów. Polak zanotował 29% skuteczności w ataku oraz 36% perfekcyjnego przyjęcia (64% pozytywnego). Najskuteczniejszy w zespole evivo Düren był Christian Dünnes, który zdobył28 punktów. Evio zrównało się punktami z Moerser SC i awansowało na 5. miejsce w tabeli Bundesligi.

Całe spotkanie w barwach Titans Wuppertal rozegrał Sebastian Pęcherz. Outsider Bundesligi (Titans zajmuje przedostatnie miejsce) przegrał na własnym terenie z TV Büh, mimo, że po dwóch setach prowadził już 2:0. Pęcherzowi i jego kolegom nie udało się jednak odnieść trzeciego zwycięstwa w tym sezonie. Polski przyjmujący rozegrał dobre spotkanie, zdobywając dla swojego zespołu 13 punktów przy 43% skuteczności w ataku. W przyjęciu Pęcherz zanotował 41% perfekcyjnych piłek i 79% odebranych pozytywnie.

Również po tie-breaku wygrał zespół leczącego się Artura Augustyna. Mitteldeutschland Spergau mimo zwycięstwa nad wyżej notowanym Netzhoppers KW nadal zajmuje jednak 11. miejsce w tabeli niemieckiej Bundesligi. Na fotelu lidera nadal siatkarze VfB Friedrichshafen, a tuż za nimi z gorszym bilansem setów Generali Unterhaching. Oba zespoły wygrały swoje spotkania w miniony weekend bez straty seta. Na 3. miejscu SC Berlin, który ma dwa punkty straty – berlińczycy w ten weekend pauzowali.