Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > PRO B: Kamiński górą w „polskim” meczu, kolejna wygrana Martigues

PRO B: Kamiński górą w „polskim” meczu, kolejna wygrana Martigues

W 18. kolejce francuskiej PRO B naprzeciw siebie stanęli Polacy. Drużyna Michała Kamińskiego pokonała w pięciu setach zespół Bartłomieja Podgórskiego, Nancy. Zwycięstwo odniosła również drużyna Jakuba Łomacza i Tomasza Wieczorka, Martigues.

Spotkanie pomiędzy Nancy a Ales zapowiadało się bardzo ciekawie, bowiem ekipy te były ligowymi „sąsiadami”, a w tabeli przed tym spotkaniem dzielił ich zaledwie jeden punkt. Obie drużyny nie zawiodły oczekiwań kibiców i stoczyły zacięty, pięciosetowy pojedynek. Górą był zespół Ales, który dzięki tej wygranej zrównał się punktami w ligowej tabeli ze swoim przeciwnikiem w tym meczu, ekipą Nancy. Najskuteczniejszym zawodnikiem w zwycięskiej ekipie był Enderwuin Javier Herrera Chourio – 24 punkty. O dwa oczka mniej na swoim koncie zapisał Michał Kamiński. Polski zawodnik na 34 próby ataku wykorzystał 20, ponadto popisał sie jednym asem serwisowym oraz jednym skutecznym blokiem. Po przeciwnej stronie siatki z dorobkiem 16 punktów spotkanie zakończył Florin Balhaceanu. Drugi na liście najlepiej punktujących zawodników był Bartłomiej Podgórski, który pojawił się na boisku jedynie w trzech pierwszych setach i zdobył 13 punktów, wszystkie w ataku, notując 46% skuteczności w tym elemencie.

Nancy – Ales 2:3
(25:23, 22:25, 19:25, 25:18, 11:15)

Przed spotkaniem Martigues – Chaumont faworytem byli goście, którzy przed tą kolejką znajdowali się na pierwszym miejscu w tabeli, podczas gdy ich przeciwnicy zajmowali siódmą lokatę. Jednak to drużyna miejscowa lepiej rozpoczęła to spotkanie, wygrywając pierwszą partię do 17. Drugi set nie był już tak jednostronny i zakończył się grą na przewagi, w której ponownie lepsi okazali się gospodarze. Wygrywając również trzecią odsłonę siatkarze Martigues zrewanżowali się za porażkę 3:0 w pierwszej fazie rundy zasadniczej. Jakub Łomacz i Tomasz Wieczorek rozegrali całe spotkanie w barwach swojej drużyny i zdobyli odpowiednio 15 (w tym cztery asy serwisowe) i 6 punktów. W całym spotkaniu najczęściej punktował zawodnik Chaumont, Laurentiu Lica – 20 razy.

Martigues – Chaumont 3:0
(25:17, 28:26, 25:20)