Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Katarzyna Urban: Jestem zadowolona, ale musimy wyciągnąć wnioski

Katarzyna Urban: Jestem zadowolona, ale musimy wyciągnąć wnioski

fot. archiwum

Katarzyna Urban i Karolina Sowała zajęły w Anapie 4. miejsce. Nikt jednak większej wagi do wyniku nie przywiązywał. - Turniej w Anapie traktujemy jako przygotowawczy do najważniejszych zawodów w sezonie - nie ukrywa Katarzyna Urban.

Jak na chłodno, kilka godzin po zakończeniu spotkania o brąz podsumujesz wasze dzisiejsze poczynania?

Katarzyna Urban: Przede wszystkim jak najprędzej musimy zapomnieć o naszej grze w półfinale. Nie byłam dobrze dysponowana w przyjęciu i przez to przegrałyśmy nasz pierwszy mecz tego dnia. Jeśli chodzi o drugi pojedynek to był on bardzo wyrównany, może oprócz tego drugie seta którego łatwo wygrałyśmy [21:11 – red.] głównie za sprawą naszej dobrej zagrywki. Natomiast tie-break rządzi się swoimi prawami, więc raz prowadziłyśmy my, raz rywalki. Niestety na koniec to Rosjanki były górą.

Taki turniej przed sezonem to pewnie dobra okazja do nauki. Tym bardziej, że gracie razem dopiero od niedawna.Turniej w Anapie traktujemy jako przygotowawczy do najważniejszych zawodów w sezonie. Ogólnie jak na ten etap jestem zadowolona z naszej gry, ale przeplatana była ona dobrymi i słabszymi zagraniami, z których musimy wyciągnąć wnioski. Mamy wszystkie nasze spotkania nagrane na kamerze i będziemy je na spokojnie analizować po powrocie do kraju.

Do pierwszego World Touru zostało jeszcze trochę czasu…

Do turnieju w Brazylii pozostały jeszcze niecałe dwa miesiące. Dla mnie i „Kai" [Karolina Sowała – red.] najważniejsze jest teraz sparowanie i trenowanie z silnymi zagranicznymi parami. Będziemy miały ku temu okazję już od 18 marca. Wraz z Kingą Kołosińską oraz Moniką Brzostek lecimy na Teneryfę, gdzie będą też pary rosyjskie. Wykonana tam praca na pewno zaprocentuje później podczas sezonu.

Rozmawiał Michał Błaszczak – beachvolleyball.pl

źródło: beachvolleyball.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-02-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved