Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Radosław Szymczak: Chcemy ugrać jak najwięcej

Radosław Szymczak: Chcemy ugrać jak najwięcej

- Myślę, że zbyt pewnie poczuliśmy się w trzecim secie, za szybko uwierzyliśmy, że pewnie wygramy i wrócimy do domu. Niestety, tak się nie stało - mówił po meczu z GTPS Gorzów Wielkopolski środkowy bielskiego zespołu, Sebastian Warda.

Konfrontacja GTPS-u Gorzów Wielkopolski z BBTS-em Bielsko-Biała zapowiadała się bardzo emocjonująco. Gospodarze chcieli zrewanżować się podopiecznym Przemysława Michalczyka za wyjazdową porażkę, natomiast bielszczanie wierzyli, że po raz drugi pokonają lubuskiego rywala, by zachować nadzieję na znalezienie się w czołowej czwórce po rundzie zasadniczej.

Od początku meczu gorzowianie spisywali się bardzo słabo. Skrzętnie wykorzystywali to zawodnicy BBTS-u, którzy wyszli na prowadzenie 2:0 i wydawało się, że szybko zainkasują komplet punktów, jednak potem przebudzili się gospodarze i ostatecznie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. – Dwa pierwsze sety wskazywały na to, że gładko przegramy 0:3. Po pewnych zmianach nasza gra poprawiła się w trzeciej partii. Konsekwencją tych zmian personalnych i taktycznych była wygrana w trzeciej, czwartej i piątej odsłonie. Bardzo się cieszymy z tego zwycięstwa, bowiem na początku spotkania zespół z Bielska-Białej postawił nam bardzo wysoko poprzeczkę – mówił po spotkaniu szkoleniowiec GTPS-u, Andrzej Stanulewicz.

Po meczu nieco rozczarowani byli siatkarze BBTS-u. – Mieliśmy już wiele meczów w sezonie, w których prowadziliśmy 2:0 i nic nie wskazywało na to, że pojedynek mógłby się odwrócić, a jednak tak się działo. Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że w siatkówce wszystko może się zmienić. W meczu z Gorzowem właśnie tak się stało. Trzeci i czwarty set były bardzo słabe w naszym wykonaniu. W tie-breaku wróciliśmy do gry i doprowadziliśmy do ciekawej końcówki – opowiadał libero bielskiej drużyny, Radosław Szymczak.

Co stało się z dobrą grą przyjezdnych po dwóch partiach? – Myślę, że zbyt pewnie poczuliśmy się w trzecim secie, za szybko uwierzyliśmy, że pewnie wygramy i wrócimy do domu. Niestety, tak się nie stało. W tie-braku staraliśmy się jeszcze  dogonić rywali, ale Gorzów postawił nam trudne warunki i ostatecznie przegraliśmy. Na pewno w kolejnych meczach nie możemy dopuścić już do takiej sytuacji – przy prowadzeniu 2:0 będziemy musieli doprowadzić mecz do końca na swoją korzyść – opowiadał środkowy BBTS-u, Sebastian Warda.

Dlaczego gorzowianie nie „weszli" w mecz w pełni skoncentrowani? Powodem mogą być kłopoty finansowe lubuskiego zespołu, które z pewnością w jakiejś mierze odbijają się na postawie zawodników. Poza tym GTPS-owi nie do końca sprzyja terminarz. W ubiegły weekend drużyna pauzowała. W następnej kolejce również czeka ją przerwa, a to na pewno nie jest korzystne dla utrzymania płynności gry. – Na pewno wpływa to na nas dezorganizująco. Takie skokowe granie nie jest korzystne dla żadnego zespołu. Trudno nam się dostosować do takiego cyklu, jednak robimy, co możemy, żeby to miało ręce i nogi. Zobaczymy jaki będzie tego efekt – komentował Stanulewicz.

W następnej kolejce oba zespoły będą pauzowały, a w 25. serii spotkań gorzowianie udadzą się do Suwałk, by zmierzyć się z tamtejszym Ślepskiem, natomiast bielszczanie pojadą do Nysy. – Przegraliśmy u siebie ze Stalą, ale na pewno pojedziemy tam walczyć o kolejne punkty. Wiemy, że w Nysie jest ciężki teren, ale my lubimy takie „gorące" spotkania – komentował Szymczak, który jednocześnie dodał, że jego drużyna wiąże spore nadzieje z grą w play-off. – Podchodzimy do nich bardzo optymistycznie. Chcemy ugrać jak najwięcej i zajść jak najdalej. Nie jest aż tak istotne to, z którego miejsca do niej przystąpimy. Pewnie, że chciałoby się być w pierwszej czwórce i być gospodarzem pierwszych spotkań, ale w tym momencie jest to już nierealne. Mimo wszystko do play-off podejdziemy nastawieni bardzo optymistycznie – zakończył libero BBTS-u.