Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > G. Fijałek i M. Prudel: Po Wiedniu ponownie Fuerteventura

G. Fijałek i M. Prudel: Po Wiedniu ponownie Fuerteventura

fot. archiwum

Gdy Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz walczyli w rosyjskiej Anapie, nasza druga para przebywała na obozie w Wiedniu. Grzegorza Fijałka i Mariusza Prudela czekają jeszcze obozy na Fuerteventurze oraz na kalifornijskich plażach Los Angeles.

Przypomnijmy, podczas gdy męska reprezentacja przebywała na Teneryfie, popularni „Fifi" i „Prudi" trenowali na Fuereventurze. – Było tam 22 stopnie i lekki wiatr, czyli warunki wręcz idealne – mówi Fijałek. – Tak samo wygląda sprawa z zakwaterowaniem i jedzeniem. Trenowaliśmy trzykrotnie w ciągu dnia w poniedziałki, środy i piątki. Rano były to zajęcia na plaży, po południu siłownia, a wieczorem trening wytrzymałościowy. Sparowaliśmy także z parą z Grecji.

W Austrii zawodnicy mieli możliwość treningu z tamtejszymi parami. W piątek powrócili do kraju. Jutro nasi reprezentanci ponownie wylatują na Fuerteventurę, gdzie trenować będą z mocną niemiecką parą David Klemperer/Eric Koreng. – Będziemy tam blisko dwa tygodnie i ponownie na kilka dni zawitamy w Polsce – przyznaje Fijałek. – Z kolei 15 marca wylatujemy do Los Angeles na kilkanaście dni. Tam również mamy dogadanych mocnych sparingpartnerów. Jeszcze przed pierwszym turniejem w Brazylii w kwietniu wrócimy do Polski.

Jak widać, siatkarze mocno pracują nad poprawieniem swoich umiejętności i stabilizacją formy. A trzeba jeszcze zwrócić uwagę na kilka mankamentów. – Na treningach dopracowujemy szczegóły, ale dużo czasu poświęcamy też przyjęciu i rozegraniu – zaznacza Fijałek. – Martin (Olejnak, nowy, dodatkowy szkoleniowiec pary – dop. red.) próbuje nam także przekazać wiele elementów taktyki i czytania gry. Mamy sporo indywidualnych treningów, dlatego jest czas na doszlifowanie niektórych błędów.źródło: beachvolleyball.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-02-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved