Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Drużyna Skowrońskiej lepsza od Vakifbanku z Glinką w składzie

Drużyna Skowrońskiej lepsza od Vakifbanku z Glinką w składzie

Fenerbahçe, tym razem bez Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty w składzie, pokonało w tureckiej ekstraklasie zespół Małgorzaty Glinki-Mogentale 3:2. Podział punktów pomiędzy rywalami wykorzystało Eczacibasi Stambuł, które zwiększyło swoją przewagę.

W rundzie zasadniczej pojedynek tych rywali zakończył się w czterech setach na korzyść Fenerbahçe. Ponadto zespół Klubowych Mistrzyń Świata okazał się lepszy w walce o Superpuchar Turcji. Jednak już w rozgrywkach o Puchar kraju Fenerbahçe okazało się być bezradne wobec silnych przeciwniczek.

Przed sobotnim spotkaniem kibice liczyli przede wszystkim na dobrą, zaciętą rywalizację i oczywiście zwycięstwo swojej drużyny. Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęły przyjezdne siatkarki, które szybko wypracowały sobie przewagę i wygrały pierwszą partię. Mimo to siatkarki Fenerbahçe w żadnym wypadku nie zamierzały odpuścić i bardziej zmobilizowane wyszły na parkiet po pierwszej przerwie. Tym razem to gospodynie okazały się lepsze i w meczu było już 1:1. Zarówno zawodniczki po jednej, jak i po drugiej stronie siatki wiedziały, co jest stawką dzisiejszego pojedynku. Trzeci i czwarty set już to ciągłe wymiany „punkt za punkt”, nieustająca walka i coraz większe emocje. Nikt nie odpuszczał, walka toczyła się o każdą piłkę, co w ostateczności doprowadziło do tie-breaka. W ostatnim secie pierwsze istotne punkty zdobyły gospodynie, co pozwoliło im nieco spokojniej przyglądać się dalszemu rozwojowi sytuacji. Zawodniczki Vakifbanku starały się zbliżyć punktowo do przeciwniczek i objąć prowadzenie, ale wcześniej to Fenerbahçe zdobyło 15 punkt, dzięki czemu po ponad dwóch godzinach wyczerpującej walki mogło cieszyć się z upragnionego zwycięstwa.

Dodatkowym atutem dzisiejszego spotkania dla polskich kibiców mógłby być fakt, iż naprzeciwko siebie po raz kolejny stanęłyby dwie polskie zawodniczki – Katarzyna Skowrońska-Dolata (Fenerbahçe) oraz Małgorzata Glinka-Mogentale (Vakifbank). Tym razem jednak fanom w Polsce będzie musiała wystarczyć emocjonująca rywalizacja pomiędzy dwoma silnymi zespołami. Kasia Skowrońska nie wystąpiła w dzisiejszym spotkaniu ze względu na lekki uraz pleców. Glinka była najskuteczniejszą zawodniczką w swoim zespole, zdobywając 25 punktów przy 35% skuteczności w ataku.

Podział punktów pomiędzy Vakifbankiem a Fenerbahçe wykorzystał lider tabeli, Eczacibasi. Pokonał pewnie 3:0 we własnej hali Ereğli Belediyesi Konya i ma już 3 punkty przewagi nad Fenerbahçei 4 nad Vakifbankiem.

Fenerbahçe Stambuł – Vakifbank Stambuł 3:2
(21:25, 25:20, 24:26, 27:25, 15:12)

Fenerbahçe: Sokołowa (23), Seda (13), Furst (11), Osmokrović (14), Eda (16), Aydemir (4), Dikmen (libero) oraz Yeldan i Kocyigit
Vakifbank: Gozde (8), Glinka-Mogentale (25), Ozge (2), Toksoy, Nikolić (22), Poljak (17), Gizem (libero) oraz Ozdemir (2), Gurkaynak (3), Onal (1) i Altay