Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Rob Bontje: Nie wybiegam daleko w przyszłość

Rob Bontje: Nie wybiegam daleko w przyszłość

fot. archiwum

- W Rzeszowie Resovia postawiła nam poprzeczkę bardzo wysoko. To był ciężki mecz i na taki sam jesteśmy przygotowani w rewanżu - przyznał po zwycięstwie na Podkarpaciu Rob Bontje, środkowy Sisleya Treviso.

Obecnie Sisley Treviso wychodzi na prostą – gracie dużo lepiej niż na początku sezonu.

Rob Bontje:Na początku sezonu mieliśmy sporo zdrowotnych problemów, co znacznie przełożyło się na naszą grę. Praktycznie obaj rozgrywający nie byli w pełni sprawni, słabo grało nam się w lidze i w Lidze Mistrzów. Rywalizacja w pucharze CEV też nie była dla nas łatwa, zaliczyliśmy prawie same pięciosetowe spotkania. W Rzeszowie również potrzebowaliśmy pięciu partii do zwycięstwa, a ciągle musieliśmy gonić rywala. Szczerze mówiąc, nastawialiśmy się na dobrą postawę u nas, w Treviso. Nie spodziewaliśmy się, że wywieziemy z Rzeszowa upragnione zwycięstwo, udało się wygrać na tym gorącym terenie i znacznie nas ten rezultat przybliżył do finału. Jednak nie wybiegam tak daleko w przyszłość, trzeba jeszcze wygrać u nas kolejny mecz, a to nie będzie taka łatwa sprawa.

Czy rozpamiętujesz jeszcze wasze reprezentacyjne porażki z ubiegłego roku? Drużyna Holandii praktycznie się rozpadła?

Tak, to był dla nas fatalny rok. Naszymi porażkami i brakiem kwalifikacji do mistrzostw Europy zamknęliśmy sobie praktycznie drogę do udziału w igrzyskach olimpijskich w Londynie. Jasne, będziemy walczyć, ale ta jakże ważna impreza oddaliła się od nas i to znacznie. Szczególnie to smutna historia dla kogoś w moim wieku. Mam już trzydzieści lat i nie liczę, że pojadę na następne igrzyska za pięć lat. Czekamy na dobry wybór naszej federacji odnośnie nowego szkoleniowca. Mam nadzieję, że będzie to postać, która jeszcze będzie potrafiła wskrzesić w nas wolę walki i wiarę, że nadal mamy choć cień szansy na wyjazd do Londynu w przyszłym roku. W Holandii nie ma pieniędzy na siatkówkę, nie twierdzę, że to jedyna przyczyna naszej słabej postawy, ale z pewnością istotna.* więcej w serwisie plusliga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-02-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved