Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Gładka wygrana Atomu Trefl Sopot

PlusLiga Kobiet: Gładka wygrana Atomu Trefl Sopot

Pojedynek pomiędzy Treflem Sopot a Gwardią Wrocław tym razem nie obfitował w emocje, bowiem gospodynie pewnie pokonały wrocławianki 3:0. O ogromnej przewadze podopiecznych Alessandro Chappiniego najlepiej świadczy drugi set, wygrany przez nie do 6.

Pierwszy punkt w meczu powędrował do ekipy z Wrocławia, gdy zagrywki Wołosz nie odebrały atomówki. Następnie dobrym atakiem popisała się Tokarska, po czym razem z Barańską zatrzymały Fateevę. Po pomyłce w rozegraniu sopocianek było już 1:4. Po złej zagrywce gospodynie zeszły na pierwszą przerwę techniczną przy stanie 5:8. Dobry atak Maculewicz na prawej stronie siatki zmniejszył nieco straty 6:8. Wrocławianki nie odebrały zagrywki Bełcik i było 7:8. Znakomity atak Ozsoy na środku siatki przez podwójny blok dał remis 9:9. Przy stanie 10:9 o czas poprosił trener Gwardii. Dwie udane akcje Świeniewicz powiększyły przewagę na 12:9. W następnej akcji gwardzistki się przełamały i Mroczkowska atakiem po skosie zdobyła punkt na 12:10. Autowe ataki sopocianek doprowadziły do kolejnego wyrównania 12:12. Po udanym zbiciu Świeniewicz gospodynie na drugiej przerwie technicznej prowadziły 16:15. Przy stanie 19:17 za Wołosz weszła na boisko Czypiruk, ale to niewiele dało, bo gospodynie cały czas powiększały przewagę (21:17, 22:17). Błąd w obronie gwardzistek zakończył pierwszą partię wynikiem 25:19.

Drugą odsłonę meczu Trefl zaczął od prowadzenia 4:0, co poskutkowało czasem wziętym przez trenera Błaszczyka. Po ataku Jaszewskiej w aut gospodynie zeszły na pierwszą przerwę techniczną, prowadząc 8:1. Dopiero przy stanie 14:1 po ataku Czypiruk wrocławianki zdobyły drugi punkt w tej partii. Po ataku Świeniewicz miejscowe  na drugiej przerwie technicznej miały trzynastopunktowe prowadzenie. Jednak kolejne trzy akcje należały do siatkarek z Dolnego Śląska i o czas musiał poprosić Alessandro Chiappini. To były ostatnie punkty zdobyte w tym secie przez wrocławianki – kolejne dziewięć padło łupem sopocianek, które zdeklasowały wręcz rywalki, wygrywając drugą partię 25:6.

Początek trzeciego seta zaczął się nawet nie najgorzej dla wrocławianek pomimo lania w poprzednim secie, gdyż po bloku na Dorocie Świeniewicz wyszły one na prowadzenie 4:2. Długo się jednak z tej przewagi nie nacieszyły, bo po ataku Fateevej był remis 5:5. Na pierwszej przerwie technicznej podopieczne Alessandro Chiappiniego wyprzedzały rywalki zaledwie jednym punktem. Od stanu 10:9 jednak miała miejsce mała powtórka z historii- gospodynie zaczęły „odjeżdżać" wrocławiankom. Po skutecznym bloku na Jaszewskiej na 13:9, trener Błaszczyk wykorzystał drugi czas. Nic to nie dało i przewaga sopocianek systematycznie się powiększała. Po kolejnym skutecznym zbiciu Świeniewicz Trefl prowadził już dziesięcioma punktami (22:12). Tak wysoką przewagą zespół z Pomorza utrzymał do końca, wygrywając pewnie trzecią partię do 13 i cały mecz 3:0.

MVP spotkania: Izabela Bełcik (Atom Trefl Sopot)

Atom Trefl Sopot – Gwardia Wrocław 3:0
(25:19, 25:6, 25:13)

Trefl: Świeniewicz (15), Bełcik (4), Maculewicz (10), Fernandez (4), Fatiejewa (12), Ozsoy (12), Maj (libero)

Gwardia: Tokarska (7), Mroczkowska (6), Jaszewska (4), Barańska (2), Wołosz (2), Efimienko (2), Krzos (libero) oraz Witczak (3), Sobolska M., Czypiruk, Matyjaszek i Sobolska D. (1)