Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Kim Glass: Muszyna ma dobre zawodniczki

Kim Glass: Muszyna ma dobre zawodniczki

fot. archiwum

Kim Glass przed rozpoczęciem trwającego obecnie sezonu przymierzana była do Muszynianki, zdecydowała się jednak na przenosiny do Baku. - To nie znaczy, że nie zagram kiedyś w Muszynie - mówi zawodniczka.

Przed sezonem miała pani ofertę z Banku BPS, ale wybrała Rabitę… Po meczu w Muszynie widać, że to był właściwy wybór.

Kim Glass: – Naprawdę miałam? (śmiech ). Tak, tak, to prawda. No cóż lepszy kontrakt zaproponowano mi w Azerbejdżanie. Ale to nie znaczy, że nie zagram kiedyś w Muszynie… W Lidze Mistrzyń występują same silne zespoły i mimo zwycięstwa na wyjeździe u siebie w Baku spodziewamy się bitwy o Final Four.

Nie bała się pani jechać w nieznane do Azerbejdżanu? Jest pani jedyną Amerykanką w zespole.Rzeczywiście kraj może wydawać się egzotyczny i niebezpieczny. Ale na miejscu okazało się, że klub jest dobrze zorganizowany, a tamtejsi ludzie bardzo gościnni. Na dodatek drużyna jest wspaniała nie tylko na boisku. Tam można wieść normalne życie. Choć to kraj muzułmański, to nie obawiałam się wyjazdu do Azerbejdżanu. Ani razu nie czułam się tam zagrożona.

W Polsce spotkałaby pani więcej koleżanek, m.in. koszykarkę Jelenę Leuczankę w Wiśle Can-Pack.

To prawda, proszę ją pozdrowić. Właściwie co roku zmieniam klub i niewykluczone, że będę miała przyjemność poznać Polskę.

Wygrałyście 3:0. Było tak łatwo?

Wcale nie było. Na tym poziomie to niemożliwe, bo Muszyna ma dobre zawodniczki. Mecz mógł potoczyć się odwrotnie, ale to na szczęście był nasz wieczór.

* z zawodniczką rozmawiał Andrzej Kalemba
* więcej w serwisie gazeta.pl

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-02-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved