Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: AZS Częstochowa trenuje i czeka na poważne granie

PlusLiga: AZS Częstochowa trenuje i czeka na poważne granie

fot. archiwum

W związku z występami Resovii Rzeszów i ZAKSY Kędzierzyn w Pucharze CEV terminarz drugiej części rundy finałowej został zmieniony. Większość drużyn ma wolny najbliższy weekend. Podopieczni Marka Kardosa przygotowują się do ostatnich meczów  o miejsca 1-6.

Częstochowianie (to już pewne) zagrają w sobotę 5 marca w Warszawie z Politechniką. Tydzień później zmierzą się najprawdopodobniej w hali Polonia z Delectą Bydgoszcz, a potem – już zgodnie z terminarzem – w środę 16 marca u siebie z ZAKSĄ.

– Takie są plany, ale jeśli chodzi o mecz z Delectą, to jeszcze nic pewnego – mówi trener Marek Kardos. – Na razie najważniejsze jest dla nas wyjazdowe spotkanie w Warszawie. Z moich obliczeń wynika, że jeżeli pokonamy Delectę, na pewno awansujemy do półfinałów, ale wiadomo, że dzięki zdobyciu choćby punktu z Politechniką będziemy spokojniejsi. Do Warszawy pojedziemy jednak z myślą o zwycięstwie – dodaje Kardos.

– Musimy się dostosować do tej trudnej sytuacji. Ten tydzień wypełnią nam bardziej intensywne treningi, a w przyszłym będziemy się przygotowywać pod kątem meczu w Warszawie. Jeżeli 12 marca nie zagramy z Delectą, to też wiemy, jak wypełnić ten czas. Poszukamy jakiegoś zespołu z I ligi i zagramy kolejny sparing. Oczywiście w naszej hali, bo tak się to wszystko układa, że trzy mecze o punkty pod rząd będziemy mieć u nas – kończy trener AZS-u.* cały artykuł w Gazecie Wyborczej Częstochowa

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-02-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved