Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Grzegorz Wagner: Wierzę w dziewczyny

Grzegorz Wagner: Wierzę w dziewczyny

fot. archiwum

- Kiedy awansowaliśmy do play-off Ligi Mistrzyń, wszyscy byli zadowoleni. Teraz na siłę szuka się dziury w całym. Ja ciągle wierzę w dziewczyny - zapewnia Grzegorz Wagner, trener siatkarek BKS Aluprof z Bielsko-Biała.

Ostatni mecz z Dąbrową Górniczą zakończył się kompromitacją mistrzyń Polski. Zaraz po spotkaniu nie był pan przekonany odnośnie do tego, skąd wzięła się klęska. A teraz?

Grzegorz Wagner: – Rozmawialiśmy w klubie na ten temat. Przyczyn jest kilka. Na pewno trzeba wziąć po uwagę występy w europejskich pucharach, gdzie musieliśmy grać niepełnym składem, w dziewiątkę czy dziesiątkę. Swoje dołożyły też sety w Stambule i Muszynie, w których bardzo wysoko prowadziliśmy, a potem je przegraliśmy. Faktem jest, że dobrze grała też ekipa z Dąbrowy Górniczej.

Martwią nie tyle porażki, co styl. W meczach z Dąbrową czy wcześniej z Gwardią Wrocław mistrzynie Polski poległy właściwie na stojąco. Nie ma tu jakichś podtekstów?– Faktycznie, dwa takie mecze nie powinny nam się przydarzyć, styl był nie do przyjęcia. Jednak nie szukajmy dziury w całym. Takie mecze zdarzają się najlepszym, a kobietom w szczególności. Fenerbahce też potrafi przegrać seta w katastrofalnych rozmiarach. Dlatego powtarzam: żadnych podtekstów tu nie ma.

Kiedy do gry wróci Werblińska?

– To jest wielka niewiadoma. Zapewniano nas, że jest już wszystko w porządku, ale okazało się, że jednak nie. Chyba za wcześnie wróciła do gry po kontuzji. W tym tygodniu miała zastrzyk w kolano. Czekamy, co dalej.

A co się dzieje z Anną Podolec?

– Ona jest po dwóch poważnych kontuzjach. Wcześniej mówiłem, że będzie w pełni zdolna do gry na play-off, i nadal tak uważam. Jestem optymistą. W obie Anki bardzo wierzę. Myślę, że jeszcze nam pomogą w tym sezonie.

* autor wywiadu: Piotr Płatek
* cały wywiad w: Gazecie Wyborczej Katowice

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-02-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved