Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Georgy Grozer wierzy w wygraną z Sisleyem i awans do finału

Georgy Grozer wierzy w wygraną z Sisleyem i awans do finału

fot. archiwum

- Mamy świadomość stawki tego spotkania i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby awansować do finału - mówi Gyorgy Grozer. - Mam nadzieję, że we Włoszech zagramy z dużą agresją. Przy odpowiedniej motywacji i determinacji możemy zwyciężyć!

W środę zagrał pan fantastyczny mecz przeciwko Sisleyowi Treviso. Cieszą pana te 34 zdobyte punkty, przy aż 63-procentowej skuteczności?

Gyorgy Grozer:Jeśli przegrasz mecz, to twoje statystyki nie mają żadnego znaczenia. Wolałbym, żeby te wszystkie cyferki były gorsze, a mecz zakończył się naszym zwycięstwem. Nie załamuję się jednak, bo wciąż jeszcze trwa rywalizacja i wszystko jest możliwe.

Naprawdę? Przecież Włosi wygrali u was i są o krok od awansu…Poważnie, myślę że szanse są pół na pół. W siatkówce wszystko jest możliwe. Najpierw musimy oczywiście wygrać na wyjeździe mecz, a w takim przypadku, w złotym secie każdy scenariusz będzie możliwy. Mamy świadomość stawki tego spotkania i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby awansować do finału. Na pewno nie wolno nam pomyśleć choćby przez chwilę, że rywalizacja jest już zakończona.

Porażka w Rzeszowie czegoś was nauczyła?

Mecz w Rzeszowie pokazał, że Sisley nie jest o wiele lepszym zespołem i nie powinniśmy się przesadnie obawiać tego przeciwnika. Możemy z nimi walczyć jak równy z równym. Przy odpowiedniej motywacji i determinacji możemy zwyciężyć!

Nie wierzę, że tak łatwo zapomniał pan o przegranej.

Oczywiście że nie, tym bardziej, że zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki. Jeszcze w środę po meczu dużo o tym rozmyślałem i analizowałem, co takiego się wydarzyło i gdzie popełniliśmy błędy. Na szczęście w czwartek na siłowni nasze samopoczucie było już lepsze. Mam nadzieję, że we Włoszech zagramy z dużą agresją.

Cały wywiad Rafała Myśliwca w piątkowym „Przeglądzie Sportowym"

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-02-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved