Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV: Łodziankom nie pomogła Niemczyk i własna hala

Puchar CEV: Łodziankom nie pomogła Niemczyk i własna hala

Niepomyślnie dla siatkarek Organiki Budowlanych Łódź rozpoczęła się runda challenge Pucharu CEV. W pierwszym spotkaniu przeciwko włoskiemu Chateau d'Ax Urbino podopieczne Małgorzaty Niemczyk nie zdołały zapisać na swoim koncie ani jednego seta.

Pierwsza partia meczu wyglądała wręcz fatalnie, jeśli chodzi o drużynę Organiki Budowlanych. Gospodynie nie były co prawda faworytkami w tym starciu, jednak chyba nawet one nie spodziewały się m.in. świetnie funkcjonującego bloku przeciwniczek. Wspomniany element w głównej mierze przyczynił się do prowadzenia Chateau d’Ax Urbino w pierwszym secie aż 5:0. W późniejszych akcjach dwukrotnie pomyliły się zawodniczki włoskiej drużyny, ponadto łodzianki zaprezentowały widowiskowy blok, co pozwoliło na odrobienie strat. Kolejne punkty zdobywały jednak rywalki polskiego zespołu. Próby zdobycia punktu podjęła się nawet Karla Echenique, która wykonała kiwkę w taśmę. Po tej akcji obie drużyny zeszły na przerwę techniczną przy czteropunktowym prowadzeniu zespołu gości. Po czasie uzyskiwały punkty naprzemiennie aż do stanu 11:7 dla włoskiej ekipy. Jej świetna gra, przy jednoczesnych błędach i nieporozumieniach gospodyń doprowadziły do wyniku 7:19. Mimo iż w sporcie wszystko jest możliwe, w tym wypadku straty okazały się nie do odrobienia. Końcowe akcje seta to autowa zagrywka Zaroślińskiej oraz nieudany atak Kosek.

Kiedy druga odsłona rozpoczęła się od prowadzenia 2:0 dla Chateau d’Ax Urbino, można było się obawiać, czy nie powtórzy się scenariusz z poprzedniego seta. Łodzianki prezentowały się jednak nieco lepiej. mimo początkowych błędów Zaroślińskiej i Wojcieskiej, gospodyniom dopisało trochę szczęścia (punkt zdobyła nawet łódzka libero), dobrze prezentowała się Kosek oraz wymieniona już Zaroślińska. Przy stanie 7:11, ósmy punkt dla podopiecznych Małgorzaty Niemczyk zdobyła dynamicznym zbiciem z środka Luana de Paula. Włoska drużyna zdobywała jednak kolejne „oczka” po błędach łodzianek. Po udanym ataku Di Iulio z drugiej linii, jej drużyna schodziła na drugą przerwę techniczną z pięciopunktową przewagą. Kolejne akcje to długie wymiany pomiędzy zespołami, ofiarna i pełna determinacji walka w obronie, wygrywana jednak w większości przez przeciwniczki Organiki Budowlanych Łódź, które ostatecznie zwyciężają kolejną partię.

W kolejnym secie można było zaobserwować na boisku dość nietypową sytuację – w drużynie gospodyń na parkiecie znajdowały się 3 nominalne środkowe, Luana de Paula wystąpiła bowiem w ataku. Jej skuteczne zbicie oraz kolejne wykonane przez Karolinę Kosek sprawiły, że początek trzeciej partii nie był tak jednostronny jak poprzednie. Tablica wyników wskazywała bowiem wynik 4:4. Błąd Di Iulio i blok Shelukhiny spowodowały nawet, że podopieczne Małgorzaty Niemczyk wyszły na pierwsze prowadzenie w tym meczu. Dobra passa nie utrzymała się jednak zbyt długo, bowiem po raz kolejny błędy łodzianek i skuteczna gra włoskiego zespołu pozwoliła tym drugim na uzyskanie przewagi. Kiedy przy stanie 9:14 Zaroślińska zaatakowała w aut, trenerka gospodyń poprosiła o czas. Po przerwie sytuacja nieco się poprawił. „Smoku” skutecznie wykonała zbicie, Marta Szymańska zdobyła punkt z zagrywki. W dalszych minutach meczu znów świetnie spisywały się siatkarki ekipy gości. Asa serwisowego zanotowała na swoim koncie Dalia. W kolejnych akcjach Zaroślińska popisuje się świetnym atakiem, chwilę później psując zagrywkę. Dodatkowo, punkt z pola serwiosowego zdobywa również Petrauskaite. Mimo, iż większość punktów zdobywał włoski zespół, siatkarki Budowlanych Łódź nie odpuszczały w grze defensywnej. Przegrały jednak seta 18:25 po błędzie w przyjęciu Teixeiry, u której można było zaobserwować pewną rezygnację na twarzy. Ostatecznie łodzianki odniosły porażkę 0:3.

Budowlani Organika Łódź (POL) – Chateau d’Ax Urbino (ITA) 0:3
(14:25, 20:25, 18:25)

Budowlani: Kosek, Bryda, Wojcieska, Echenique, Vanessa de Paula, Zaroślińska, Ciesielska (libero) oraz Szymańska, Texeira i Szeluchina
Chateau: Colombo, Dalia, Di Iulio, Garzazo, Petrauskaite, Wilson, Giulia (libero) oraz De Oliveira i Lapi