Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Marta Szymańska: Jesteśmy w dość ciężkiej sytuacji

Marta Szymańska: Jesteśmy w dość ciężkiej sytuacji

fot. archiwum

- Jest to nasz kolejny mecz, w którym zniszczyły nas błędy własne. A to one najbardziej podcinają nam skrzydła - powiedziała po pierszym przegranym spotkaniu rundy challenge  Pucharu CEV siatkarka Organiki Budowlanych Lódź, Marta Szymańska.

Marta Szymańska, Organika Budowlani Łódź: – Jesteśmy w dość ciężkiej sytuacji. Ostatnio przegrałyśmy ważny mecz ze Stalą Mielec. W tym meczu wynik nie był sprawą najważniejszą. Chodziło bardziej o to, żeby poprawić styl naszej gry, wyeliminować błędy własne, odważyć się zagrać nieco ryzykowniej. Niestety, nie udało się. Na treningach ćwiczymy różne możliwości ustawienia. Teraz kontuzjowana jest Asia Mirek i mamy tylko jedną zawodniczkę grającą na prawym skrzydle, stąd próby różnych możliwości ze strony pani trener. Chciałyśmy zmienić naszą grę, coś w niej poprawić. Dlatego Luana de Paula zagrała na pozycji atakującej. Jest to nasz kolejny mecz, w którym zniszczyły nas błędy własne. A to one najbardziej podcinają nam skrzydła. Popełniamy ich zdecydowanie za dużo i jest to pierwsza rzecz, nad którą musimy popracować. Naszą bolączką jest też niestety zagrywka.

Chiara Di Iulio, kapitan Chateau d’ax Urbino: – Zagrałyśmy ostatnio dużo dobrych meczów. W poprzednim spotkaniu w Serie A przegrałyśmy z Villa Cortese po serii zwycięskich pojedynków. Dzisiaj udało nam się wygrać, ale to jeszcze nie koniec rywalizacji i musimy powtórzyć ten wynik w rewanżu. Uważam, że stać nas na znacznie lepszą grę niż dzisiaj. W tym spotkaniu nie byłyśmy do końca skoncentrowane. Zdarzały nam się również błędy w przyjęciu. To jest najważniejszy element, który musimy poprawić. Nie wybiegamy za bardzo w przyszłość i nie patrzymy na to, które miejsce zajmujemy w tabeli ligi włoskiej ani na to, na jakim jesteśmy etapie w Pucharze CEV. Najważniejsze dla nas to wygrywać, wygrywać i jeszcze raz wygrywać oraz poprawiać naszą grę z meczu na mecz.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-02-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved