Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga turecka: Podsumowanie 18. kolejki spotkań

Liga turecka: Podsumowanie 18. kolejki spotkań

18. kolejka ligi tureckiej rozpoczęła się w sobotę, a zakończyła w środę pięcisetowym pojedynkiem pomiędzy Galatasaray a Fenerbahçe. Na trzecie miejsce w tabeli awansował Halkbank Ankara, a w dalszym ciągu pierwszy jest Ziraat Bankasi.

W pierwszym meczu 18. kolejki Arkas Spor Izmir pokonał na własnym boisku M.Milli Piyango Ankara w trzech setach. Mecz przebiegał pod wyraźne dyktando gospodarzy. Jedynie w trzeciej partii goście z Ankary jeszcze na drugiej przerwie technicznej prowadzili jednym punktem, jednak ostatnie słowo należało do podopiecznych Glenna Hoaga. Najwięcej punktów w tym spotkaniu zdobył Nikola Gjorgiev – 17, a dla ekipy zwycięskiej Burutay Subaşi – 16.

Arkas Spor Izmir – M.Milli Piyango Ankara 3:0
(25:19, 25:16, 25:23)

Druga część sezonu nie jest szczęśliwa dla siatkarzy B.şehir Belediyesi SK Stambuł. Pierwszą fazę rundy zasadniczej zakończyli jako liderzy tabeli, natomiast w rundzie rewanżowej, po przegranym meczu z Ziraatem Bankasi, spadli na czwartą pozycję. W meczu przeciwko drużynie z Ankary jeden z najskuteczniejszych jak do tej pory zawodników B.şehir Belediyesi, Todor Aleksiev, zdobywając zaledwie dwa punkty (przy 22% skuteczności) oraz notując 7% przyjęcia perfekcyjnego, w trzecim secie został zmieniony przez Mustafę Kiricia. Dziesięć oczek na swoim koncie zapisał Mikko Oivanen i był to najlepszy wynik wśród zawodników ze Stambułu. Z dwukrotnie większą zdobyczą punktową mecz zakończył siatkarz Ziraatu Bankasi, Gundars Celitans.

Ziraat Bankasi Ankara – B.şehir Belediyesi SK Stambuł 3:0
(25:17, 25:18, 25:19)

Halkbank Ankara, pokonując drużynę Torul Gençlik Gümüşhane, awansował na trzecią pozycję w tabeli. Drużyna ze stolicy bardzo dobrze radziła sobie w przyjęciu, notując w tym elemencie 79 i 70% skuteczności. W ataku najlepszy był Serhat Coşkun, zdobywca 17 punktów. O dwa oczka mniej zdobył atakujący drużyny przeciwnej, Alexadre Bergamo.

Torul Gençlik Gümüşhane – Halkbank Ankara 0:3
(23:25, 18:25, 22:25)

Pięciu setów potrzebował zespół Çankaya Bld. Ankara, aby pokonać na wyjeździe drużynę MEF Okullari Stambuł. Gospodarze, którzy przed tym spotkaniem plasowali się o trzy pozycje wyżej od przeciwnika, prowadzili w tym meczu już 2:1, ale nie zdołali wykorzystać szansy na zdobycie trzech punktów. Nie pomogło nawet trzydzieści oczek zdobytych przez Vladimira Jekica. Po stronie drużyny zwycięskiej najwięcej punktów zanotował Yucel Halil – 24.

MEF Okullari Stambuł – Çankaya Bld. Ankara 2:3
(25:18, 22:25, 27:25, 23:25, 10:15)

We wtorek spotkały się ekipy Beşiktaş Stambuł i Tofaş Bursa. Drużyna ze Stambułu na własnym terenie pokonała pewnie w trzech setach ekipę z Bursy. Przyjezdni byli w stanie nawiązać równorzędną walkę tylko w pierwszej partii, kiedy to na drugą przerwę techniczną schodzili z jednopunktowym prowadzeniem. W kolejnych dwóch przewaga gości była już większa. Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Demirhan Durul, który zdobył 16 oczek. Marcin Lubiejewski, zdobywając 9 punktów, zanotował 30% skuteczności w ataku.

Beşiktaş Stambuł – Tofaş Bursa 3:0
(25:21, 25:19, 25:16)

Ostatnim meczem kolejki było spotkanie Galatasaray z Fenerbahçe, które zostało rozegrane w środę. Zwycięsko z tego pojedynku wyszli gospodarze, którzy pokonali ekipę Daniela Castellaniego 3:2. Po stronie gości z powodu kontuzji nie mógł wystąpić Tomislav Coskovic. Jako trzeci zagraniczny zawodnik na boisku pojawił się Andrija Gerić, który zdobył w tym spotkaniu pięć punktów, wszystkie w ataku, notując 83% skuteczności w tym elemencie. Z dorobkiem 25 oczek spotkanie zakończył Ivan Miljkovic. W drużynie zwycięskiej na uwagę zasługują Ashlei Nemer i Philippe Barca, zdobywcy odpowiednio 18 i 17 punktów.

Galatasaray Stambuł – Fenerbahçe Stambuł 3:2
(25:18, 23:25, 25:23, 19:25, 15:11)