Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Zamiast Egiptu ciężka praca „inżynierów”

Zamiast Egiptu ciężka praca „inżynierów”

fot. archiwum

Siatkarze AZS Politechniki Warszawskiej po meczu z PGE Skrą Bełchatów dostali od trenerów dwa dni wolnego. We wtorek wrócili do treningów, choć przerwa w rozgrywkach, spowodowana występami zespołów w europejskich pucharach, jest naprawdę długa.

Mając taką przerwę, śmiało moglibyśmy udać się na wczasy do Egiptu – komentował zmiany w terminarzu drugi trener zespołu "Inżynierów", Jakub Bednaruk.Dwanaście dni to naprawdę bardzo dużo czasu – dodawał.

Warszawianie do Egiptu jednak nie polecieli. Poty wylewają nie na plaży, a na parkiecie, podczas treningów. Wtorkowe zajęcia były tak intensywne, że już po godzinie oddychali rękawami. – Dwa tygodnie to sporo czasu na odpoczynek, ale też równie dużo pracy na siłowni – mówi Bednaruk. – Odpoczynek pozwoli nam podleczyć wszystkie mikrourazy i zrelaksować się psychicznie oraz wyczyścić głowy ze wszystkich stresów, które ostatnio nas dopadły. Praca zaś ma podładować nas fizycznie, abyśmy mogli pełni mocy "naskoczyć" na kolejnych rywali – wyjaśnia szkoleniowiec.

Na pięć meczów przed końcem fazy zasadniczej Politechnika zajmuje piąte miejsce w tabeli, a do czwartej ZAKSY Kędzierzyn-Koźle traci sześć punktów. Czy Bednaruk i ekipa widzą jeszcze szansę na dogonienie rywali? – Jak nie widzielibyśmy szansy, to ten Egipt byłby wskazany – śmieje się trener. – Sześć punktów to dużo, ale jesteśmy w stanie odrobić tę stratę – deklaruje. – Jest tylko jedno "ale". Musimy zapomnieć, że większość poniesionych porażek to nasza wina. Musimy odciąć się od tego, co było i myśleć tylko o przyszłości – o najbliższym meczu, secie… A dopóki piłka w grze, wszystko jeszcze jest możliwe.źródło: azspw.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-02-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved