Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Wielki turniej amatorski koło Płocka

Wielki turniej amatorski koło Płocka

Siatkarze GKS Słupno wygrali regionalny turniej o puchar wójta gminy Łąck k. Płocka z udziałem aż 16 drużyn. W emocjonującym finale okazali się lepsi od reprezentacji portalu internetowego plocek.pl. Trzeci był „czarny koń" zawodów - Orkan Lelice.

Zawody rozegrano 19-20 lutego 2011 r.. W ścisłym finale spotkały się dwie ekipy, które wcześniej wygrały aż po pięć spotkań – GKS Słupno i plocek.pl. Wcześniej rywalizowano do dwóch wygranych setów i pewnie tak powinno być i w finale, ale część zawodników chciała grać pełne spotkanie, więc organizatorzy przystali na to. Pierwszy set był bardzo wyrównany, obie ekipy szły „punkt za punkt". W Słupnie wyróżniali się w ataku Piotr Fabisiak i Kamil Wierzchowski (MVP turnieju), w plocek.pl nie gorsi byli Łukasz Lewandowski i Robert Czubak. Słupno wygrało pierwszą partię 25:23, ale w drugiej plocek.pl zagrał koncertowo i wygrał aż 25:17. W trzecim secie znów trwała zażarta walka, przy stanie 20:20 niestety dało znać o sobie niedoświadczenie organizatorów. Bo sędziowali zawodnicy miejscowej Aury. Zamiast – jak dobrzy sędziowie – pozostać niewidocznym – nie pozwolili na dobrą zabawę, wprowadzili nerwową atmosferę, zaczęli wydawać kontrowersyjne decyzje, a nawet rozdawać żółte kartki. Nie było miejsca na polubowne rozwiązywanie sporów, wyjaśnienie czegokolwiek. W efekcie Słupno wygrało seta 25:21, a następnego już wyraźnie 25:18 i po półtoragodzinnej walce cały mecz 3:1. Nagrodą był okazały puchar oraz złote medale.

Trzecie miejsce przypadło absolutnej sensacji turnieju. Orkan Lelice (gmina Gozdowo, powiat sierpecki), mający w składzie także sierpczan, dostał się do zawodów w ostatniej chwili za jedyną z ekip, która nie potwierdziła udziału. Zagrał, i to jak! Ekipa Pawła Jankowskiego przegrała w grupie tylko ze Słupnem, a później szła jak czołg. W ćwierćfinale pokonała faworyzowany MZS Płock z siódmym zawodnikiem plażowych mistrzostw Europy w siatkówce plażowej Bartkiem Lewickim i wzmocnieniami z Warszawy w składzie, a zatrzymała się dopiero w półfinale na plocku.pl. I to dopiero w tie-breaku.

W meczu o trzecie miejsce Orkan po dobrych atakach m.in. Kamila Witkowskiego oraz Jacka Kierzkowskiego zasłużenie wygrał 3:1 z bardzo dobrym teamem Malinowa Mamba z Koła, który dwie godziny wcześniej w ćwierćfinale „rozjechał" czwartoligowy Zawidz w drugim secie aż 25:12.

Konkurs gwoździa z udziałem kilkunastu osób wygrał Kamil Kacprzak, środkowy z Zawidza, w finale jego atak został oceniony nieco wyżej, niż Łukasza Szypryta z Kłopotów Najmana Płock.

Dwudniowe zawody, relacjonowane niemal na żywo przez portal plocek.pl bez wątpienia trzeba uznać za udane, 16 ekip w Płocku i okolicy nie widzieliśmy na turnieju chyba jeszcze nigdy. W kolejnych siatkarskich zmaganiach w Łącku może być jeszcze lepiej, o czym zapewniali samorządowcy – wójt gminy i starosta powiatu, a pomoc obiecało także województwo mazowieckie.

źródło: inf. własna, plocek.pl