Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Rafał Pośpiech: Mam nadzieję, że WT w Mysłowicach się odbędzie

Rafał Pośpiech: Mam nadzieję, że WT w Mysłowicach się odbędzie

fot. archiwum

- Mam nadzieję, że organizatorów wspomogą firmy z zewnątrz i spróbują w jakiś sposób zatrzymać ten turniej. Trwają rozmowy z wieloma osobami - mówi Rafał Pośpiech, który włączył się w akcję ratowania turnieju World Tour w Mysłowicach.

Kibice, którzy w ubiegłym roku mieli szansę pojechać na zawody Orlen Mazury Grand Slam zapewne pamiętają charakterystyczną osobę w zielonej koszulce, która wręcz stała się ikoną World Tour 2010 w Starych Jabłonkach. To nie nikt inny, tylko Rafał Pośpiech, popularny "Rafi", twórca strony www.obron-world-tour-w-myslowicach.pl. Sędzia i ogromny fan plażówki nie wyobraża sobie faktu, że Mysłowice mogą zniknąć z mapy beachvolleya na świecie.

Maciej Nowocień: Jakie było twoje pierwsze odczucie po usłyszanej informacji, że World Tour w Mysłowicach w tym roku może się nie odbyć?

Rafał Pośpiech:Na początku zachowałem zdrowy rozsądek, bo pomyślałem o ewentualnej karze za brak organizacji turnieju. Pomyślałem, że warto jednak te pieniądze jednak przeznaczyć na ten turniej, zamiast płacić sankcje. Łatwiej jest wyłożyć finanse na karę, ale trudnej jest zrobić cokolwiek, żeby ruszyć temat. Trzeba sobie zdawać z tego sprawę. Inną rzeczą jest, że byłby to ogromny cios dla społeczności siatkówki plażowej, czyli dla samych zawodników. Szczególnie dla polskich, którzy nie zawsze mają możliwość wystąpienia na takich turniejach poza granicami naszego kraju. To szansa dla nich, bo być może któraś z nich miałaby szansę przebrnąć przez eliminacje i dać o sobie znać na świecie. Trzeba również pomyśleć o kibicach. Ta petycja ma na celu zainteresowanie ludzi siatkówką plażową. Chciałbym, żeby turniej w Mysłowicach stał się tak elitarny, jak zawody w Starych Jabłonkach. To także korzyść dla sędziów z Polski. Jako lokalni arbitrzy mają okazję spróbować swoich sił w tak dużym turnieju. Jak widać, byłaby to spora strata dla wielu osób.I wtedy pojawił się pomysł stworzenia strony internetowej z petycją?

Po głębokiej analizie i przeczytaniu tekstu Tomka Tadrały ze Strefy Siatkówki, który również ubolewa na ewentualnej absencji World Tour w Mysłowicach, stwierdziłem, że warto napisać małą stronkę i trochę to rozpropagować. Wyniki nie są oszałamiające, jednak coraz więcej osób podpisuje tę petycję. Chciałbym pokazać to w marcu organizatorom i władzom Mysłowic. Jest jeszcze trochę czasu, więc mam nadzieję, że jeszcze tych głosów przybędzie.

Dlaczego warto jechać do Mysłowic?

Oprócz aspektu sportowego, warto wybrać się tam ze względu na klimat, jaki otacza rozgrywki. Siatkówka plażowa dla osób, które troszeczkę poznały jej atmosferę to coś więcej, niż halówka. Na parkiecie emocje istnieją przez dwie godziny, a potem ludzie rozchodzą się do domów i wszystko się kończy. Wiadomo, że publiczność w halach jest więcej, choć można te liczby porównać do samych finałów World Tour, gdzie kibiców jest tyle samo, a czasem nawet więcej. Klimat rozgrywek plażowych pozwala poznać wielu ludzi, czy porozmawiać osobiście z zawodnikami, poprosić ich o autograf, koszulkę. Siatkarze i siatkarki mają naprawdę wspaniałe charaktery. To wszystko tworzy aspekt towarzyski, a na hali ten kontakt jest krótki. Słońce, piękne panie, piłka wokół siatki… Czego chcieć więcej?

Rozumiem, że wciąż wierzysz, że turniej będzie miał miejsce?

Mam nadzieję, że organizatorów wspomogą firmy z zewnątrz i spróbują w jakiś sposób zatrzymać ten turniej. Trwają rozmowy z wieloma osobami. Liczę także na to, że dzięki petycji zawody wspomoże miasto, bo to jego postawą jestem najbardziej zawiedziony. Skoro prezydent utrzymywał ten turniej przez dłuższy czas i zdecydował się podpisać umowę długoterminową, to miał świadomość, że jest to doskonałe działanie marketingowe, bo przecież mecze pokazywane są na całym świecie. Mam nadzieję, że World Tour odbędzie się dla dobra polskiej siatkówki i rozwoju dyscypliny.

Rozmawiał Maciej Nowocień

źródło: beachvolleyball.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-02-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved