Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Magazyn Siatkarski: Czy zamknięcie PlusLigi to wymyślanie prochu?

Magazyn Siatkarski: Czy zamknięcie PlusLigi to wymyślanie prochu?

fot. archiwum

- Zmiany oznaczają, że do PlusLigi będzie teraz łatwiej awansować. Np. wśród zespołów z miejsc 1-4 I ligi wybierzemy ten, który ma odpowiedni obiekt, sponsorów, potencjał - tak Artur Popko, szef PlusLigi, tłumaczy ideę zamknięcia rozgrywek.

W zamknięciu ligi widzę sporo plusów, ale wciąż mam nadzieję, że strona sportowa będzie jedną z najważniejszych – mówi Wojciech Drzyzga, siatkarski ekspert w Magazynie Siatkarskim Przemysława Iwańczyka.

Nie rozumiem, czemu chcemy wymyślić w siatkówce proch, skoro już dawno został wynaleziony. Poza koszykarską NBA nie ma ligi, która brałaby jako kryteria formy pośrednie, inne niż wynik sportowy. To bardzo niebezpieczne, to bardzo wątła materia. Odejście od sportu stwarza dopuszcza manipulacje. Nie można grać w PlusLidze spełniając jedynie kryteria pozasportowe. Boję się, że każde niejasne kryterium przyjmowania do PlusLigi wywoła protesty. Dużym problemem jest, niestety, brak siatkówki w metropoliach. Ale czy da się rozwiązać ten problem systemowo poprzez zamknięcie ligi? – pyta Marian Kmita, dyrektor ds. sportu w Polsacie.

Czy zamknięcie PlusLigi to wymyślanie prochu?źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-02-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved