Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Jeden wyjazd, trzy problemy Atomu Trefl Sopot

Jeden wyjazd, trzy problemy Atomu Trefl Sopot

fot. archiwum

Najpierw Atom Trefl Sopot zgodził się przełożyć mecz z AZS Białystok. W środę spotkanie z Atomem przełożyła Stal Mielec, przez co sopocianki zagrają w stolicy Podlasia dzień później. - Jeden wyjazd, trzy problemy, a w dodatku nie nasze - mówią w Sopocie.

Pierwotnie mecz Stali z Atomem miał się odbyć w sobotę 5 marca. Trzy dni wcześniej sopocianki miały grać w Białymstoku z AZS, choć mecz powinien odbyć się już 19 lutego. Wówczas jednak na prośbę białostoczanek, które rozłożyła grypa, mecz został przełożony na 2 marca. Wczoraj do dyrektora sportowego Atomu Marka Brandta zadzwonił prezes Stali Marek Woszczyński i poprosił… o przełożenie meczu, bo tego samego dnia w hali ma się odbyć mecz piłkarzy ręcznych z Chrobrym Głogów.

Musieliśmy przeanalizować ze sztabem trenerskim, która data byłaby najbardziej optymalna – mówi Brandt. – Granie dwa dni po meczu w Białymstoku grozi przemęczeniem i kontuzjami siatkarek. Z kolei przełożenie meczu na 6 marca z jednej strony oznacza wydłużenie naszej podróży po Polsce, co zimą wcale nie należy do przyjemności, a z drugiej skrócenie wypoczynku i przygotowań do meczu na szczycie z Aluprofem Bielsko-Biała. I tak źle i tak niedobrze. Musimy wybrać mniejsze zło.

O kolejnych zmianach w terminarzu nic nie wie Prezes PlusLigi Kobiet Artur Popko.Żadne stanowisko ani z Atomu, ani ze Stali do nas nie wpłynęło. Nie chcę się do tego odnosić, bo nie znam sprawy – mówi Popko i dodaje, że ze strony ligi nie ma żadnej presji, aby Atom ponownie przystał na kolejną propozycję ich następnego rywala. – To sprawa między klubami. Jeśli sprawa dotyczy tylko hali, która jest w tym czasie zajęta to jest to sprawa klubów, a nie związku. Czy zawiązuje się spółdzielnia małych klubów przeciw tym najbogatszym? Nie rozpatrywałbym tego w takiej kategorii, to już nie te czasy. Formy sportowej nie buduje się z dnia na dzień i nie da się wygrać meczu, wydłużając swoje treningi czy skracając czas odpoczynku rywali.



Ostatecznie mecz Atomu po raz drugi już przesunięto, tym razem na 3 marca, trzy dni później sopocianki zagrają ze Stalą.

Więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-02-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved