Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Andrea Anastasi: Kadrę podam 21 marca

Andrea Anastasi: Kadrę podam 21 marca

fot. archiwum

- Wszystko już uzgodniliśmy i możemy podpisywać kontrakt. To mnie cieszy, bo możemy wreszcie zabrać się do pracy nad samą reprezentacją - mówi Andrea Anastasi, który dziś podpisze umowę z PZPS. Nową, 25-osobową kadrę poda 21 marca.

Będzie pan rozmawiał osobiście z każdym kandydatem do kadry czy tylko z czołowymi zawodnikami?

Andrea Anastasi:Nie z każdym osobiście. Młodzi, mniej doświadczeni zawodnicy powinni być zachwyceni, kiedy ich po prostu powołam bez żadnego rozmawiania (śmiech). Ale z tymi, którzy są w kadrze od wielu lat, na pewno będę najpierw rozmawiał.

Coraz głośniej się mówi, szczególnie ostatnio w obliczu przedłużenia rozgrywek ligowych, o rozpoczęciu Ligi Światowej bez tych bardziej doświadczonych zawodników, bo i tak najważniejsze będzie Final Eight w lipcu. Czy pan rozważa taką opcję?Tak, takie rozwiązanie jest możliwe. Ale tego rodzaju decyzje będę podejmował właśnie po tych rozmowach indywidualnych. Dużym problemem jest to, że w tym sezonie rozgrywki ligowe kończą się tak późno. Dla mnie jako trenera reprezentacji to jest bardzo ciężkie. 27 i 28 maja gramy już pierwszy mecz fazy grupowej z USA w Łodzi, więc właściwie nie będę miał prawie w ogóle czasu na normalne przygotowania. Cóż robić, będę musiał użyć mojej kreatywności i wyobraźni (śmiech).

Obawiam się, że wyobraźnia może nie zastąpić treningów…

(śmiech) Racja, ale może trochę pomoże. Na pewno od początku będą grali zawodnicy młodsi, zdrowsi i ci, którzy rozegrali mniej meczów w lidze. Co z pozostałymi, zobaczymy. Najważniejsze jest Final Eight, a polska federacja w tym roku szczęśliwie jest gospodarzem finału. Do tego finału na pewno musimy być perfekcyjnie przygotowani. Ale najpierw czeka nas faza grupowa, w tym roku dalekie podróże…

Kiedy poda pan skład kadry?

Szeroką kadrę muszę podać 21 marca, ale to jest aż 25 zawodników, tu nie widzę problemu. Trudniejsze decyzje przyjdą później, na początku maja, kiedy będzie trzeba ten skład już ograniczyć.

Czy wszystkie decyzje co do składu kadry podejmie pan osobiście, czy też oprze się pan na jakichś radach osób z Polski np. trenerów ligowych czy działaczy?

Zdecydowanie sam. Nie jestem w stanie obejrzeć wszystkich meczów ligowych tego sezonu i bardzo szczegółowo wszystkich zawodników, więc wysłucham wszystkich opinii innych osób, ale ostateczne decyzje podejmę na pewno sam.

Cały wywiad Oli Piskorskiej w serwisie onet.pl

źródło: onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-02-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved