Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Młodzi Finowie z wizytą w Polsce

Młodzi Finowie z wizytą w Polsce

fot. archiwum

Na dwa mecze oficjalne i jeden nieoficjalny trener Pekka Lahtinen zabrał dwunastu zawodników. Jak sam twierdzi aktualnie najlepszych w tej kategorii wiekowej. Polacy i Finowie przygotowują się do finałowego turnieju mistrzostw Europy kadetów, które rozegrane zostaną 14.4-25.4 w Ankarze.

Nawiązaliśmy współpracę z fińską federacją. W tym roku nasza reprezentacja kadetów uda się z rewizytą do Finlandii. Szczegółowy termin zostanie ustalony po mistrzostwach Europy. Podobne kontakty od przyszłego roku będziemy utrzymywać z Francją. Jest to kraj, gdzie praca z młodzieżą jest jedną z najlepszych w świecie. Trójkolorowi odnoszą duże sukcesy w siatkówce młodzieżowej – powiedział szef pionu szkolenia w Polskim Związku Piłki Siatkowej, Włodzimierz Sadalski.

Mistrz olimpijski Włodzimierz Sadalski blisko 30 lat spędził w Finlandii, gdzie grał i pracował. Na przełomie lat 80. i 90. jego asystentem, gdy prowadził pierwszy zespół narodowy tego kraju był 52-letni obecnie Pekka Lahtinen. Od trzynastu lat Lahtinen jest trenerem w tamtejszych Szkołach Mistrzostwa Sportowego, które mają podobne zasady funkcjonowania jak w Polsce. W latach swojej kariery grał w reprezentacji Finlandii, był rozgrywającym.

Pogoda w Polsce nie zaskoczyła Finów. – Czujemy odwilż i ocieplenie – powiedział Pekka Lahtinen. Gdy odlatywali u nich w kraju termometry pokazywały minus 29 stopni. We wtorek w Spale odbędzie się nieoficjalne spotkanie młodych siatkarzy Polski i Finlandii. W środę w Mogielnicy, a w czwartek w Białej Rawskiej (początek obu o 18.00) odbędą się mecze oficjalne.Przypomnijmy, że w rozegranych na początku stycznia w Estonii eliminacjach do mistrzostw Europy Finlandia zajęła 1. miejsce, a Polska drugie – po 9 pkt.

* Autorem tekstu jest Eugeniusz Andrejuk (pzps.pl)

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-02-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved