Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Kadeci i juniorzy liczą na kolejne medale w siatkówce plażowej

Kadeci i juniorzy liczą na kolejne medale w siatkówce plażowej

fot. archiwum

Ubiegły rok był wyjątkowo udany dla polskiej siatkówki plażowej w grupach młodzieżowych. Polacy przywieźli kilka medali z imprez międzynarodowych, co na pewno pozostanie w ich pamięci na zawsze. Nasi kadeci oraz juniorzy nie mają zamiaru na tym poprzestać...

I już rozpoczęli przygotowania do nadchodzącego sezonu. Oprócz zawodów młodzieżowych, młodzi siatkarze mają zamiar zaistnieć w seniorskiej plażówce na terenie kraju.

Przypomnijmy, w 2010 roku medale na imprezach międzynarodowych zdobyli Piotr Kantor/Bartosz Łosiak oraz Paweł Pełka/Maciej Kosiak. Ich opiekunem jest trener Andrzej Piotrowski, który przejął pałeczkę po uznanym w świecie plażówki trenerze Czesławie Kolpym. Szkoleniowiec pracuje w Łodzi z młodzieżą już od dwóch lat i trzeba przyznać, że swoją pracę wykonuje solidnie. – Gdy objąłem to stanowisko, musiałem zmierzyć się z „legendą" mojego poprzednika, który może poszczycić się sporymi osiągnięciami i przyzwyczaił kibiców do tych sukcesów – mówi Piotrowski. – Co za tym idzie, czułem się trochę niepewnie, bo wiedziałem, że muszę wykorzystać potencjał, jaki drzemie w chłopcach. Miałem to szczęście, że to bardzo utalentowani zawodnicy, a co ważne, głodni sukcesów.

Cele trenera dla swoich podopiecznych na najbliższy sezon są jasne. – W tym roku chcemy obronić złoty medal U-20, w który celuje para Kantor/Łosiak – zaznacza Piotrowski. – Chciałbym, żeby chłopcy zaistnieli również w rywalizacji seniorskiej na turniejach FIVB oraz CEV. Z kolei para Pełka/Kosiak ma ambicje zdobyć medal na U-19 i pokazać się z dobrej strony na mistrzostwach Polski seniorów.Powszechnie wiadomo, że „coach" może zdziałać wiele, lecz nie obejdzie się bez ambicji i talentu zawodnika. Jednym z podopiecznych spełniającym te kryteria jest Bartosz Łosiak. – Ostatnie sukcesy są zasługą ciężkiej pracy, jaką wkładamy w treningi i mamy nadzieję, że i w tym roku znajdzie to swoje odzwierciedlenie w wynikach sportowych – mówi obecny młodzieżowy mistrz Europy oraz świata.

W przygotowaniach młodemu plażowiczowi przeszkadza jednak kontuzja prawej ręki. Łosiak jest w trakcie rehabilitacji, ale powoli powraca na piach. – Pięć miesięcy temu przeszedłem artroskopię. Mam nadzieję, że powrócę do treningów w pełnym wymiarze przed inauguracją sezonu. W razie co, jest wielu uzdolnionych zawodników i ktoś w parze z Bartkiem może mnie zastąpić.

Z kolei partner Łosiaka jest dobrej myśli, jeśli chodzi o jego kontuzję. Nie ukrywa, że zależy mu na grze w dotychczasowym duecie. – Nie sądzę, żeby ktoś zastąpił mi Bartka i mocno wierzę w fakt, że zdoła pozbierać się i na sezon będzie w stu procentach sprawny – przyznaje Kantor. – Nie ukrywam, że chciałbym zdobyć także medal mistrzostw Polski seniorów, a przy odrobinie szczęścia przywieźć krążek z mistrzostw świata U-21.

* więcej w serwisie beachvolleyball.pl

źródło: beachvolleyball.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-02-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved