Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Agata Pura: Nasza gra wygląda coraz lepiej

Agata Pura: Nasza gra wygląda coraz lepiej

fot. archiwum

- W Bielsku pokazałyśmy, że potrafimy dobrze grać i że stać nas na to aby pokonać każdego - mówiła po meczu z Aluprofem Agata Pura. Dąbrowianki rozbiły mistrza Polski na jego terenie. - Takie zwycięstwa naprawdę uskrzydlają i dodają wiary w siebie.

Ogólnie zrealizowałyśmy chyba wszystkie założenia przedmeczowe. Przede wszystkim zagrałyśmy bardzo konsekwentnie w polu zagrywki. To był wydaje mi się klucz do sukcesu, ponieważ dzięki temu Kasia Skorupa nie mogła rozgrywać krótkich, których się obawialiśmy. Do tego nie popełniałyśmy własnych błędów. Wydaje mi się, że każda z nas zasługuje po tym spotkaniu na słowa pochwały, bo zagrałyśmy bardzo dobry mecz – mówiła po wygranej w Bielsku-Białej Agata Pura.

Wiktoria na terenie mistrza Polski zazwyczaj przynosi chwałę, nie mniej jednak wy już przed tym spotkaniem czułyście, że stać was na zwycięstwo.

Agata Pura: Uważam, że w tym sezonie liga zarazem jest nieobliczalna, a także wyrównana. Każdy może wygrać z każdym dlatego, że nie ma zdecydowanego faworyta. Jadąc tutaj byłyśmy nastawione na bój, walkę no i zwycięstwo.

Od pewnego momentu tego spotkania wydawało mi się, że drużyna z Bielska nie ma żadnych argumentów na waszą grę. To wy prezentowałyście sportową złość, ambicję i radość z gry, one natomiast tylko stały i czekały na to co im podacie na tacy.No i właśnie uważam, że to było efektem naszej dobrej gry. Zagrałyśmy tak dobrze, że nawet na chwilę nie pozwoliłyśmy im się zgrać i rozegrać, a w efekcie ułożyć gry. Dlatego myślę, że to nasza postawa zadecydowała o tym, że ten mecz tak wyglądał.

Już za tydzień równie ciężki, żeby nie powiedzieć cięższy mecz z Muszynianką. Po takim zwycięstwie oczekiwania wobec was nagle wystrzeliły w górę.

Myślę, że to będzie nawet trudniejszy mecz. Takie zwycięstwa jak dzisiaj naprawdę uskrzydlają i dodają wiary w siebie. Głęboko w to wierzę, że nasza dyspozycja za tydzień będzie równie dobra i pójdziemy za ciosem. Tutaj w Bielsku pokazałyśmy, że potrafimy dobrze grać i że stać nas na to aby pokonać każdego.

Abstrahując już od meczu z Aluprofem i otoczki z nim związanej, to proszę w kilku zdaniach ocenić dotychczasowe wydarzenia w PlusLidze Kobiet. Jesteśmy już za półmetkiem, a więc czas na podsumowania odpowiedni.

Mimo to, że tabela tego nie pokazuje wydaje mi się, że pierwsza połowa fazy zasadniczej nie była najgorsza. W obecnym sezonie wygrywając jeden mecz można przesunąć się o trzy pozycje do góry, ale tak samo można przegrać i spaść w dół. W trakcie dotychczasowych gier balansowałyśmy między piątym, a siódmym miejscem. Fakt jest taki, że niestety pogubiłyśmy kilka cennych punktów po drodze, ale myślę, że wszystko można odrobić, bo nasza gra wygląda coraz lepiej.

Rozmawiał Grzegorz Bargieła – mks.dabrowa.pl

źródło: mks.dabrowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-02-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved