Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > 11. urodziny Strefy Siatkówki

11. urodziny Strefy Siatkówki

fot. archiwum

Każda rocznica to okazja do podsumowań, wspomnień, refleksji. Dziś świętujemy kolejne już urodziny naszego serwisu. Minęło 12 miesięcy od ostatniego jubileuszu i minie następny rok, zanim będzie kolejny. A tak to się wszystko zaczęło...

To już 11. urodziny Strefy Siatkówki. Takie oficjalne. 22 lutego 2000 roku powstała mailingowa lista dyskusyjna, na której w krótkim czasie udało się zgromadzić dziesiątki, setki ludzi o wspólnych zainteresowaniach. To tam wspólnie się odnaleźliśmy. To dzięki niej, powstał utworzony później serwis informacyjny. Te nieoficjalne urodziny, nasz serwis obchodzi 24 maja. To 24 maja 1999 roku po raz pierwszy w internecie pojawiła się strona z nazwą "Strefa Siatkówki". Chociaż tak naprawdę, nazwę wymyśliłem wieczorem, 23 maja… I gdyby się uprzeć i próbować odkrywać dalej historię powstania naszego serwisu, to można jeszcze cofnąć się do daty 16 stycznia 1999 roku. Wtedy to w sieci pojawiła się pierwsza strona klubu sportowego Sokół Mogilno. To strona klubowa została następnie przeobrażona w ogólnosiatkarską. A moje zainteresowanie siatkówką miało swoje korzenie właśnie w rodzinnym mieście – Mogilnie. I to tam, jeszcze wcześniej uczęszczałem na II-ligowe mecze mogileńskiego Sokoła…

Każde kolejne urodziny to okazja do chwili refleksji i wspomnień. Wielu czytelników zna zaprezentowaną powyżej historię powstania tego serwisu. Wszystko zapoczątkowała moja pasja do siatkówki, ale przecież sam – niewiele mogę. Mogłem jednak zaszczepiać swoje pomysły wśród innych. Zaczęło się od nieczynnej już listy dyskusyjnej i nieistniejącego już kanału IRC #volleyball. Były pierwsze spotkania przy okazji siatkarskich imprez, rozgrywanych w całej Polsce. Motorem napędowym na początku XXI wieku była Liga Światowa, dla której przemierzaliśmy setki kilometrów. Aby obejrzeć mecz? Też. Aby się spotkać, porozmawiać, pobyć wśród ludzi o takich samych, podobnych zainteresowaniach. Nieważne miejsce – ważni ludzie.

Pomysł serwisu siatkarskiego z prawdziwego zdarzenia, mimo że ten raczkował już od pierwszej wersji strony, przyszedł nieco później. Internet rozwijał się coraz bardziej, a wraz z nim nasze możliwości. Przez te wszystkie lata, skład redakcji ulegał ciągłym modyfikacjom. Jedni przychodzili, inni odchodzili… Jest jedna cecha wspólna, która w każdym, kto pomagał i kto ciągle pomaga w realizowaniu tego projektu, pozostanie na zawsze. Każdy może o sobie powiedzieć "jestem Strefowiczem". Każdy może powiedzieć "byłem kiedyś na liście dyskusyjnej", "napisałem kiedyś relację", "przesłałem kiedyś wynik". To Strefowicze – ludzie związani mniej lub bardziej ze Strefą Siatkówki tworzą to, co możecie tutaj oglądać.Łódź, ulica Piotrkowska. Mała kawiarenka internetowa – "D@rk Caffe". To tam wszystko się zaczęło. To tam, 22 lutego 2000 roku rozpoczął się pierwszy etap tworzenia Strefy Siatkówki. I ilekroć wyruszam myślami w sentymentalną podróż do tamtych czasów, przez te wszystkie lata, nie jestem w stanie ogarnąć tych wszystkich, którzy pomogli w tworzeniu serwisu. I ciągle pomagają. Wiem jednak, że bez nich wszystkich, nie pisałbym tych słów dzisiaj, właśnie w tym miejscu.

Współredaktorom, korespondentom, współpracownikom – życzę wytrwałości w tym, co tworzymy. Każdy, nawet najdrobniejszy wkład w lepsze funkcjonowanie serwisu jest cegiełką, bez której nie byłoby całości. Czytelnikom – zadowolenia i cierpliwości. Pamiętajcie, że Strefę Siatkówki tworzą ludzie z pasją. Nie dla zysków, bo nie jesteśmy serwisem komercyjnym. Dla idei, dla satysfakcji, dla własnego zadowolenia. Wszystkiego co najlepsze z okazji urodzin, Strefo Siatkówki! Za rok, o tej samej porze chcę pomyśleć i napisać, że znowu jest nas więcej… Nas, Strefowiczów.

Andrzej "Andy" Wojciechowski
pomysłodawca serwisu

Posłuchaj również:
Wywiad Andrzeja Wojciechowskiego dla Radia Zachód (styczeń 2000)

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2011-02-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved