Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Ferens: Każdy zawodnik czeka na swoją szansę

Wojciech Ferens: Każdy zawodnik czeka na swoją szansę

fot. archiwum

Wojciech Ferens nie zagrał w meczu z Jastrzębskim Węglem, jednak zdecydował się na ocenę spotkania. - Każdy zawodnik, który stoi w kwadracie czeka na swoją szansę, żeby pomóc zespołowi na boisku - mówi przyjmujący Indykpolu AZS UWM Olsztyn.

Nie udało się podtrzymać dobrej passy. Przed własną publicznością ulegliście drużynie Jastrzębskiego Węgla 1:3. Co zawiodło?

Wojciech Ferens:Moim zdaniem jedną z głównych przyczyn porażki była słaba skuteczność w ataku. Niestety, zespół Jastrzębskiego Węgla bardzo dobrze czytał naszą grę. W większości ataków mieliśmy podwójny blok, po czym przeciwnik dobrze ustawiał się w obronie. Dlatego też, niestety nasze ataki były dość nieskuteczne. To bardzo boli, ponieważ przyjęcie było na dość wysokim poziomie, a jednak nie potrafiliśmy tej piłki zamienić na punkt. Jesteśmy źli z tego powodu.

W trakcie meczu pojawili się dawno nie widziani zmiennicy: Wojciech Winnik, Tomasz Tomczyk, Axel Jacobsen. Ty swojej szansy nie dostałeś…Każdy zawodnik, który stoi w kwadracie czeka na swoją szansę, żeby pomóc zespołowi na boisku. Chcemy pomagać nie tylko z kwadratu, ale i na parkiecie. Każdy chce wnieść do gry coś dobrego i w przypadku Wojtka Winnika, Tomka Tomczyka, Axela Jacobsena uważam, że to się bardzo dobrze udało. Głęboko w sercu bardzo chcieli pomóc, ale niestety to przeciwnik dyktował warunki. Nawet wiara w tą dobrą pomoc nie mogła przynieść większego rezultatu. To bardzo boli, ponieważ każdy chciał wygrać mecz. Niestety, skończyło się jak się skończyło.

Liga nie zwalnia i już za tydzień czeka was kolejna batalia o ligowe punkty. Tym razem zmierzycie się z Pamapolem Wielton Wieluń. Nad czym powinniście popracować, aby wywieźć zwycięstwo i punkty?

Przede wszystkim musimy wrócić do naszej składnej gry, musimy pokazać dokładnie to co graliśmy w Kielcach. Niestety, w meczu z Jastrzębskim Węglem nie udało nam się tego zaprezentować, ale wierzymy w to, że w Wieluniu będzie zupełnie inaczej. Musimy nad tym popracować, wszystko jest w naszych rękach. Nie możemy niczego spisywać na straty. Teraz jesteśmy smutni, ale nie możemy się poddawać, bo to nas na pewno zniszczy. Cieszymy się wsparciem jakie dają nam kibice. Jest to dla nas bardzo ważne. Czujemy, że ktoś za nami stoi. Miejmy nadzieję, że tak będzie do samego końca, a na pewno nie złożymy broni. Będziemy walczyć do ostatniej piłki.

* rozmawiał Maciej Piskor (azsuwmolsztyn.com.pl)

źródło: azsuwmolsztyn.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-02-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved