Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > PRO B: Zwycięski Martigues, pięciosetowe pojedynki Ales i Nancy

PRO B: Zwycięski Martigues, pięciosetowe pojedynki Ales i Nancy

Jedynie Jakub Łomacz i Tomasz Wieczorek mogli cieszyć się z wygranej swojej drużyny w meczu rozgrywanym w ramach 17. kolejki francuskiej PRO B. Zespoły Ales i Nancy po pięciosetowych pojedynkach musiały uznać wyższość rywali.

Zespół Martigues, w którym występują Jakub Łomacz i Tomasz Wieczorek, pokonał w trzech setach ekipę St-Brieuc. Polscy zawodnicy rozegrali w barwach swojej drużyny całe spotkanie i zanotowali na swoim koncie po 12 punktów. Tomasz Wieczorek pięć z nich zdobył skutecznie blokując akcję przeciwnika, natomiast Jakub Łomacz dziesięć oczek zdobył w ataku, notując w tym elemencie 40% skuteczności. Również 12 punktów dla Martigues zdobył Renaud Ventresque. W ekipie pokonanej najlepiej zaprezentował się Dalibor Radic, zdobywca 18 oczek.

St-Brieuc – Martigues 0:3
(22:25, 21:25, 23:25)

W kolejnym meczu 17. kolejki spotkań, Ales podejmował na własnym boisku drużynę Cambrai. Dwie pierwsze odsłony należały do siatkarzy Ales. W pierwszej z nich duży udział w zwycięstwie miał skuteczny serwis Michała Kamińskiego. Polak pojawił się w polu serwisowym przy stanie 14:14 i opuścił je dopiero po zdobyciu 21. punktu przez jego drużynę. Jednak zespół gości nie poddał się tak łatwo i od początku seta trzeciego zaczął budowanie przewagi nad przeciwnikiem. Ostatecznie wyniosła ona dziesięć oczek. Zmotywowani tak wysokim zwycięstwem zawodnicy Cambrai również w secie czwartym kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. Tym razem jednak rywali dzieliła niewielka strata punktowa i partia ta zakończyła się grą na przewagi, z której ostatecznie zwycięsko wyszli goście. Tie-break rozpoczął sie po myśli gospodarzy, którzy objęli prowadzenie 4:1, jednak Cambrai odwrócił losy tego seta jak i całego spotkania, wygrywając 3:2. W całym spotkaniu najwięcej punktów zdobył Michał Kamiński – 23, przy prawie 47% skuteczności w ataku. Dla drużyny zwycięskiej najczęściej punktował Dragan Puljic – 19 razy.

Ales – Cambrai 2:3
(25:20, 25:18, 15:25, 26:28, 13:15)

Pięciosetowy pojedynek stoczyła na boisku rywala również drużyna Bartłomieja Podgórskiego, Nancy. Pierwsze dwa sety to zdecydowana przewaga zespołu Pl-Robinson we wszystkich elementach gry, która znalazła odzwieciedlenie w zwycięstwach do 15. Kibice miejscowej drużyny mogli spodziewać się szybkiej wygranej 3:0, jednak rywale dosłownie wyrwali im wygraną w dwóch kolejnych partiach z rąk, zwyciężając w obu na przewagi. Najbardziej emocjonująca była czwarta odsłona, kiedy to zespół gospodarzy prowadził już 23:19, jednak goście zdołali doprowadzić do wyrównania i zwyciężyć 38:36, broniąc siedem piłek meczowych. W tie-breaku lepszą okazała się drużyna gospodarzy, a wygrana w tym meczu pozwoliła im przerwać czarną serię siedmiu meczów przegranych z rzędu. W zespole Pl-Robinson bardzo dobre spotkanie rozegrał Amaury Lepetit, który przy 60 próbach w ataku zdobył 33 punkty, pięciokrotnie zablokował przeciwnika i dwukrotnie zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki. Po przeciwnej stronie siatki najwięcej punktów zdobył Samuel Attivi – 17. Bartłomiej Podgórski w dwóch pierwszych partiach oraz tie-breaku wszedł na boisko z kwadratu dla rezerwowych, natomiast w secie numer trzy i cztery pojawił się w wyjściowej "szóstce". Mecz zakończył z dorobkiem siedmiu punktów. Wszystkie zdobył w ataku, notując 50% skuteczności w tym elemencie.

Pl-Robinson – Nancy 3:2
(25:15, 25:15, 24:26, 36:38, 15:12)