Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Nowe pary w plażówce: Urban z Sowałą, Brzostek z Kołosińską

Nowe pary w plażówce: Urban z Sowałą, Brzostek z Kołosińską

fot. archiwum

Rok 2011 przyniesie nam zmiany w kadrze narodowej siatkówki plażowej. Do tej pory kibice Katarzynę Urban kojarzyli z Joanną Wiatr, a Karolinę Sowałę z Moniką Brzostek. Wszystko jednak ma swój koniec i reprezentantki Polski wymieszały się.

Od lutego Urban trenuje z Sowałą, a Brzostek z Kingą Kołosińską. – Zmiana to coś nowego, co powoduje ciągły rozwój zawodnika – mówi Michał Szczytowicz, trener.

– Zawsze to nowy bodziec i motywacja do pracy – uważa Monika Brzostek. – Dzięki temu możemy się jeszcze bardziej rozwinąć. W swoich drużynach osiągnęłyśmy wiele, więc może nadszedł czasu na zmiany i spróbowanie innej taktyki?

Warto wspomnieć, że Brzostek wraz z Kołosińską zdobyły tytuł młodzieżowych mistrzyń świata w 2009 roku. Z kolei Urban grała z Sowałą w turniejach w Polsce oraz Continental Cup. – Moja decyzja została oparta na stworzeniu pary, której atutem będzie gra ofensywna – mówi szkoleniowiec. – Zarówno Karolina, jak i Kasia mają duży potencjał gry w ataku. Teraz ciężko pracujemy nad innymi elementami, szczególnie nad grą obronną i rozegraniem. Z kolei Monika z Kingą będą miały możliwość zaprezentowania się jeszcze w tym roku na turnieju U23 w Portugalii. To, czy będą prezentować się lepiej, pokażą najbliższe turnieje. Nie chcemy wybiegać daleko w przyszłość.Zawodniczki są zadowolone ze zmian. – To dobry pomysł – mówi Kinga Kołosińska.Razem z Monią jesteśmy jeszcze w wieku młodzieżowym i dzięki grze razem przez cały sezon będziemy bardziej się rozumieć na boisku. To powinno pomóc w uzyskaniu jak najlepszych wyników.

Podobnego zdania jest Katarzyna Urban, która zaznacza, że mimo zmiany partnerki, zawsze mile będzie wspominać grę z Joanną Wiatr, z którą przecież została trzykrotną mistrzynią Polski seniorek, czy zdobywała medale na młodzieżowych imprezach międzynarodowych. – Z Karoliną razem zagrałyśmy na dwóch turniejach i zawody w Polsce udało się nawet wygrać, dlatego mamy przyjemne wspomnienia – zaznacza Urban. – Drugim dobrym wspomnieniem jest złoty set na turnieju Continental cup w Odessie. Zagrałyśmy tam na pełnym luzie, spontanicznie. Jak się okazało, wygrałyśmy, więc ta chemia była wcześniej obecna. Mam nadzieję, że teraz ją dobrze wykorzystamy. Dlatego nie potrzebujemy dużo czasu na zgranie, ale trzeba tylko dopracować szczegóły techniczne.

Dla Katarzyny Urban zmiana jest podwójna, bowiem do tej pory była zawodniczką blokującą. W parze z Sowałą będzie musiała zmienić pozycję i bronić piłkę w polu. – Nabieram kompletnej świeżości – mówi zawodniczka. – Nie jest łatwo się przestawić, ale mam nadzieję, że uda mi się skutecznie odczytywać zamiary przeciwników. Jeśli mi nie wychodzi, zamieniamy się z Karoliną i uzupełniamy się. To dla mnie spore wyzwanie, ale nie poddaję się. Potrzeba trochę czasu, żeby się przyzwyczaić. Na całym świecie jest sporo par, w których obaj zawodnicy mogą blokować i sobie radzą. My też damy radę.

Karolina Sowała nie ukrywa, że już podczas gry z Moniką Brzostek obie zawodniczki myślały o zmianach, które nie były jeszcze wówczas możliwe. – Jesteśmy zdeterminowane i mocno zaangażowane w trening – mówi popularna „Kaja". – Chcemy poprawić to, z czym na boisku mamy problemy. Dla mnie dużym wyzwaniem jest grać z tak doświadczoną zawodniczką, jaką jest Kasia. Dysponuje silnym atakiem i dużo widzi na boisku. Musimy zapomnieć o tym, jak grałyśmy we wcześniejszych parach. Teraz tworzymy zupełnie inny team.

* Autorem jest Maciej Nowocień

źródło: beachvolleyball.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-02-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved