Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP juniorek: W Sulechowie awans SMS Opole i Zawiszy

MP juniorek: W Sulechowie awans SMS Opole i Zawiszy

SMS Opole, Barnim Goleniów oraz miejscowy Zawisza rywalizowały w 1/4 finału MP juniorek w Sulechowie. W zawodach miał brać udział również zespół UKS I LO Łańcut, ale wycofał się z rozgrywek. Turniej wygrał SMS Opole przed Zawiszą Sulechów.

Pierwszego dnia turnieju rywalizowały ze sobą ekipy z Goleniowa i Opola. W pierwszym secie zawodniczki Barnimu bez problemu wypunktowały przeciwnika, świetnie spisując się w kontrataku i na zagrywce. Zespół z Opola nie radził sobie w przyjęciu, a także nie kończył ataków. Pierwszy set wygrała drużyna z Goleniowa do 13. Druga partia była nieco bardziej wyrównana. Trudne zagrywki siatkarek z Opola pozwoliły odskoczyć im na kilka punktów. SMS utrzymał przewagę do końca partii drugiej i zwyciężył ją do 22. Trzecia odsłona była wyrównana, a o ostatecznym wyniku decydowała końcówka. Problemy z atakiem w ekipie z Opola sprawiły, że zespół Barnimu zwyciężył w trzecim secie do 23. Siatkarki z Goleniów objęły tym samym prowadzenie w meczu 2:1. Czwarta partia należała jednak do Opola. Skuteczna gra na skrzydłach oraz stabilna gra w przyjęciu dała SMS-owi zwycięstwo do 21. O końcowym wyniku rozstrzygał tie-break. Piąty set odbył się pod dyktando drużyny z Opola. Zdobyta na początku seta przewaga została utrzymana do końca. SMS Opole wygrał tie-breaka do 8 i mógł cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w turnieju.

UKS Barnim Goleniów – SMS Opole 2:3
(25:13, 22:25, 25:23, 21:25, 8:15)

Drugi dzień turnieju zainaugurowało spotkanie Zawiszy Sulechów z UKS Barnim Goleniów. W pierwszym secie gospodynie utrzymywały przewagę punktową po udanych kontratakach. Jednak w końcówce, to zespół z Goleniowa po trudnych zagrywkach zdołał odrobić starty i wyjść na prowadzenie. Goleniów wygrał seta do 18 i tym samym objął prowadzenie. Druga partia bogata była w efektowne obrony i kontrataki. Zawiszanki w końcówce uzyskały przewagę i zwyciężyły w tej partii do 20. Trzeci set był bliźniaczo podobny do partii pierwszej. Zespół z Goleniowa wypracował kilka punktów przewagi po efektownych kontrach. Przewagę utrzymał do końca seta i zwyciężył do 18. Czwarta partia była niezwykle wyrównana. Gospodynie po raz kolejny znakomicie spisywały się w grze obronnej. Skuteczna gra w tym właśnie elemencie, pozwoliła Zawiszy wygrać czwartą partię i doprowadzić do tie-breaka. Decydujący set to dominacja Zawiszy w każdym siatkarskim elemencie. Gospodynie popisywały się znakomitymi atakami i serwisami, zwyciężając w tej partii do 6.

MLKS Zawisza Sulechów – UKS Barnim Goleniów 3:2
(18:25, 25:20, 18:25, 25:22, 15:6)

W trzecim, ostatnim spotkaniu rywalizowały ze sobą Zawisza Sulechów i SMS Opole. Oba zespoły ze względu na zwycięskie pojedynki i wycofanie się z rozgrywek UKS I LO Łańcut zapewniły sobie awans po wygranych pojedynkach z Barnimem. Pierwsze dwa sety tego meczu były niezwykle wyrównane. O zwycięstwie w tych partiach decydowały dwie piłki, a gra toczyła się na przewagi. Błędy własne Zawiszy Sulechów sprawiły, że to zespół z Opola prowadził w setach już 2:0. W trzeciej odsłonie to SMS dyktował warunki gry. Po dwóch zwycięskich partiach w zespole z Opola pojawiła się pewność siebie, którą dziewczyny utrzymały do końca seta. U podopiecznych trenera Mierzwińskiego widoczne było zmęczenie wcześniejszym pięciosetowym pojedynkiem. Zawiszanki nie kończyły ataków, a także miały problemy z przyjęciem. SMS wygrał trzeciego seta do 15 i całe spotkanie 3:0.

MLKS Zawisza Sulechów – SMS Opole 0:3
(24:26, 26:28, 15:25)

Po turnieju powiedziały:
Marta Sikora (SMS Opole): – W meczu z Goleniowem miałyśmy kłopoty z przyjęciem, które spowodowane były trudnym serwisem przeciwnika. Dodatkowo miałyśmy również problemy z pewnym, kończącym atakiem. Myślę, że na naszą chwilową niedyspozycję wpływ miała także odbyta podróż. Zawodniczki z Goleniowa okazały się bardzo waleczne. Ponadto, bardzo dobrze spisywały się w grze obronnej. Najważniejsze, że przebudziłyśmy się w odpowiednim momencie. Przypomniałyśmy sobie, że przyjechałyśmy tutaj po awans. Zdołałyśmy się podnieść i zwyciężyłyśmy. W drugim spotkaniu udało nam się pokonać gospodynie. Dwa pierwsze, zacięte sety pokazały, że jesteśmy drużyną, która się nie poddaje i walczy do końca. Duży wpływ na zwycięstwo w tym meczu miała nasza zagrywka. Trzeci set odbył się pod naszą wyraźną kontrolą. Nabrałyśmy pewności siebie, którą utrzymałyśmy do końca spotkania. I dlatego zwyciężyłyśmy.

Marzena Reich (Zawisza Sulechów): – Mecz z Goleniowem był zacięty, ale tego się spodziewałyśmy. Łatwo nie było, ale wiedziałyśmy, że wygrana sprawi, że będzie upragniony awans. O zwycięstwie zadecydowała gra zespołowa. Każda z zawodniczek dołożyła swoją cegiełkę do zwycięstwa. Także mobilizacja po każdej udanej akcji przyczyniła się do sukcesu. Dobre zawody rozegrały Kamila Witkowska i Katarzyna Lubera. Świetną zmianę dała Natalia Szewczyk. Jeśli chodzi o drugie spotkanie to wydaje mi się, że przegrane dwa pierwsze sety w końcówkach sprawiły, że uszło z nas powietrze. W głowach miałyśmy już myśl, że awans już wywalczyłyśmy.