Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: W Krakowie górą PTPS Piła

I liga K: W Krakowie górą PTPS Piła

Nie udał się krakowiankom rewanż za minimalną porażkę w pierwszym meczu I ligi kobiet z liderem z Piły. Eliteski Skawa AZS UEK dzielnie walczyły o każdą piłkę, lecz konsekwencja w grze gości okazała się być zabójczą dla gospodyń tego spotkania.

Mecz lepiej rozpoczęły przyjezdne, ale czas na prośbę trenera Klocka uspokoił jego zawodniczki. Eliteski zaczęły ostrzeliwać zagrywką Natalię Krawulską i po kilku minutach na tablicy wyników mieliśmy już remis po 11. To podbudowało "ekonomistki" i w efekcie kibice oglądali na boisku prawdziwą wymianę siatkarskich ciosów. Lepszą gardę ustawiły w końcówce pilanki. Podbijały ataki naszych zawodniczek, a potem wyprowadzały kontry. Od stanu 19:19 PTPS wygrał 6 z 7 kolejnych wymian i objął prowadzenie w meczu.

W drugim secie wyrównana walka trwała do stanu 8:8. Bardzo dobrą zmianę dała Daria Paszek, która zastąpiła Krawulską. Do spółki z Katarzyną Wysocką i Justine Landi zabezpieczyły perfekcyjne przyjęcie krakowskich zagrywek, co skrupulatnie wykorzystywała rozgrywająca Irina Archangielskaja często uruchamiając na środku niezwykle skoczną Lecię Brown. PTPS zaczął odjeżdżać Uniwersytetowi Ekonomicznemu. Uzyskał 6-punktową przewagę (15:9), której nie oddał już do końca seta.

Goście poszli za ciosem w trzeciej odsłonie. Zaczęli od nieznacznego prowadzenia, które jednak im uciekło. Dodatkowo drugi trener zespołu z Piły został ukarany żółtą kartką za nieprzepisowe zachowanie przy reklamowaniu błędu ustawienia w drużynie krakowianek. To dało prowadzenie AZS UEK 12:10. Nie na długo. Podrażniony PTPS zaczął atakować ze zdwojoną siłą, a Lecia Brown sprawiała wrażenie, jakby chciała przeskoczyć siatkę. Goście zdobyli trzy kolejne punkty (13:12), a potem powiększyli różnicę do czterech oczek, by ostatecznie wygrać do 18.

O zwycięstwie pilanek zadecydowało przede wszystkim ich doświadczenie, oraz solidne przyjęcie. Ponadto w naszym zespole zabrakło liderki, takiej jak Agnieszka Kosmatka, do której można posłać "w ciemno" piłkę w ważnym momencie. Choć wynik może sugerować, że było to jednostronne widowisko, to w rzeczywistości emocji w nim nie brakowało i licznie zgromadzona publiczność zapewne nie żałowała wizyty w hali Uniwersytetu Ekonomicznego.

Eliteski Skawa AZS Uniwersytet Ekonomiczny Kraków – PTPS Piła 0:3
(20:25; 19:25; 18:25)

AZS UEK: Kuskowska, Jaroszewicz, Wilczyńska, Jagodzińska, Hawryła, Hatala, Sroga (libero), Reptak (libero) oraz Biernatek, Surma
PTPS: Archangielskaja, Martałek, Landi, Kosmatka, Brown, Krawulska, Wysocka (libero) oraz Paszek