Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Wicelider pokonany w tie-breaku

I liga M: Wicelider pokonany w tie-breaku

Zawodnicy nyskiej Stali odpłacili się gdańszczanom za porażkę odniesioną w pierwszej rundzie. Akademicy wygrali z Lotosem Trefl 3:2 i zapisali dwa cenne punkty do ligowej tabeli co pozwala im utrzymać kontakt z czołówką tabeli.

Początek meczu ułożył się zdecydowanie lepiej dla ekipy Lotosu Trefl. Po asie serwisowym Waldemara Świrydowicza gdańszczanie prowadzili 3:1. Błędy gości pozwoliły nam powiększyć przewagę do czterech oczek (6:2). Udany blok Michała Kaczmarka (8:3). Hernandez atakuje w boisko (9:4). Od tego momentu podopieczni Dariusza Luksa zaczynają trwonić przewagę. Po udanych atakach Zająca i Krzywieckiego na tablicy widnieje wynik 10:9. Gdańszczanie ponownie zanotowali dobry okres gry, odskakując gospodarzom na cztery oczka (16:12), czas dla Stali. Chwila przerwy pomogła nyskiej ekipie, która w szybkim czasie wyrównała na 17:17. Walka punkt za punkt trwała do końca seta. Ostatecznie końcówkę partii wygrali gospodarze 29:27, po błędzie Michała Kaczmarka.

Drugi set miał przebieg falowy. Zarówno jedna jak i druga ekipa obejmowały w nim prowadzenie. Jednak w drugiej części seta wyższą przewagę uzyskali gdańszczanie, którzy po bloku na Zającu prowadzili 17:13. Nieco nerwowo dla Trefla zaczęło się robić przy stanie 22:18. Wówczas gospodarze zdobyli trzy oczka z rzędu, w międzyczasie o przerwę prosi trener Luks. Ekipie Lotosu Trefl udało się wygrać seta 25:23.

W kolejnej partii lepiej wypadli gdańszczanie. Już na samym początku drużyna Trefla uzyskała 2-3 punkty przewagi. Błędy naszych rywali zdecydowanie nam w tym pomogły. Po nieporozumieniu zawodników nyskiej Stali goście prowadzili 10:6. Od tego momentu gra akademików zdecydowanie uległa poprawie i rozgorzała walka punkt za punkt. Zacięta rywalizacja trwała do stanu 15:15. Wówczas do boju ponownie ruszyli gdańszczanie, którzy wypracowanej przewagi już nie oddali. Ekipa Lotosu Trefl wygrała seta 25:22, przybliżając się do zwycięstwa w meczu.

Wydawało się, że kolejny set również padnie łupem gdańskiej ekipy. Podopieczni Dariusza Luksa od stanu po 7 odskoczyli rywalom na 3 punkty. Gospodarze długo męczyli się by zniwelować straty. Udało im się to w drugiej części seta gdy po niezwykle długiej wymianie ważną kontrę kończy Bułkowski (20:20). Ponownie rozgorzała walka punkt za punkt. Ostatecznie wygrali gospodarze po błędzie Michała Kaczmarka (26:24).

Piąta partia również była niezwykle emocjonująca. Pierwsze akcje to zacięta rywalizacja. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gdańszczanie, którzy przy zmianie stron mieli dwa punkty przewagi nad nyską Stalą (8:6). Siatkarze Trefla powiększyli przewagę do trzech oczek (9:6 i 12:9), jednak nie zdołali jej utrzymać do końca partii. Po niezwykle emocjonującej końcówce zwyciężają gospodarze (16:14), zdobywając tym samym dwa punkty.

Stal AZS PWSZ Nysa – Lotos Trefl Gdańsk 3:2
(29:27, 22:25, 22:25, 26:24, 16:14)

Trefl Gdańsk: Jarosław Macionczyk, Jorge Luis Hernandez Larreinaga, Michał Kaczmarek, Waldemar Świrydowicz, Daniel Wilk, Enrique de la Fuente, Michał Żurek (libero) oraz Patryk Szczurek
Stal AZS PWSZ Nysa: Maciej Fijałek, Maciej Zając, Jarosław Stancelewski, Dawid Bułkowski, Rafał Jarząbski, Wojciech Szczurowski, Kamil Ratajczak (libero)