Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Grzegorz Wagner: Musimy to na spokojnie przemyśleć

Grzegorz Wagner: Musimy to na spokojnie przemyśleć

fot. archiwum

- Problem jest, nie ma co ukrywać, tracimy punkty seriami. Nie wiem, czy to jest brak koncentracji, czy brak pewności siebie - mówił po przegranym meczu trener Aluprofu, Grzegorz Wagner.  - Liczyliśmy po cichu na jeden punkcik - przyznał Waldemar Kawka.

Nie ukrywam, że się ogromnie cieszę, że udało nam się tu wygrać. Potrzeba nam punktów z tymi najsilniejszymi przeciwnikami, żebyśmy mogły się piąć w górę tabeli – cieszyła się po meczu Joanna Szczurek.Trener nas pochwalił w tym tygodniu za naszą postawę na treningach, naprawdę super to wyglądało. Ja się trochę obawiałam, bo czasami los jest przekorny i w tygodniu człowiek się dobrze czuje, dochodzi do meczu i bywa różnie. Jednak teraz ta dobra forma się potwierdziła, tak jak trenowałyśmy tak też zagrałyśmy. Nie ukrywam, że naszym zadaniem było odrzucenia Bielska zagrywką, bo to było konieczne do zwycięstwa. Jeśli Kaśka miałaby przyjęcie, to tak rozrzuca, że ciężko to zablokować czy obronić. Udało nam się zrealizować założenia taktyczne i wygrałyśmy i ogromnie się z tego cieszymy – dodała kapitan zespołu z Dąbrowy Górniczej.

Mniej uśmiechnięta na konferencji prasowej po meczu była Katarzyna Skorupa. –  Zagrałyśmy bardzo słabe spotkanie, tak mi się przynajmniej wydaje… Dąbrowa odjeżdżała nam na początku każdego seta i potem ciężko było je gonić. Wydaje mi się, że jesteśmy w jakimś dołku i musimy znaleźć sposób, żeby się z niego wydostać. Musimy tez coś zrobić z tymi seriami, w których oddajemy punkty. Nie potrafimy na to znaleźć rozwiązania – przyznała rozgrywająca Aluprofu, która pełni w tym zespole funkcję kapitana.

Ja powiem przewrotnie – my chyba z dołka wyszliśmy. Wystawa w tych dwóch ostatnich spotkaniach była już zupełnie inna. Zespół gra naprawdę dobrze. Jechaliśmy do Bielska, by coś przywieźć, liczyliśmy po cichu na jeden punkcik, a tak wygraliśmy 3:0 i jesteśmy bardzo zadowoleni – mówił trener MKS, Waldemar Kawka.U nas podobnie, ta gra na treningach wygląda całkiem dobrze, tylko niestety się to nie przekłada na mecz. Problem jest, nie ma co ukrywać, tracimy punkty seriami. Nie wiem, czy to jest brak koncentracji, czy brak pewności siebie. Początki setów sprawiają, że zespół przeciwny czuje się pewny siebie i serwuje bardzo dobrze. My bez przyjęcia, co dzisiaj było widać, mamy problemy z atakiem – stwierdził Grzegorz Wagner.Musimy to na spokojnie przemyśleć i teraz być przede wszystkim wszyscy razem. To jest dla nas ciężki moment. Być może wychodzą nam teraz bokiem te puchary i może kontuzje, choć to nie jest żadne usprawiedliwienie. Można przegrać i „przegrać" i to są wtedy różne mecze. Musimy sobie wszyscy z tym poradzić i mam nadzieję, że wspólnie już niedługo się z tego kryzysu podniesiemy – dodał trener bielszczanek.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-02-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved