Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Dominik Witczak: Najważniejszy będzie mecz w Częstochowie

Dominik Witczak: Najważniejszy będzie mecz w Częstochowie

fot. archiwum

- Utrzymaliśmy przewagę nad Warszawą i to było dla nas najważniejsze, odskoczyć Politechnice. Kolejny plan do realizacji to przeskoczenie Częstochowy - stwierdził po zwycięstwie z Delectą atakujący ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Dominik Witczak.

Wygraliście mecz z Bydgoszczą, zdobyliście trzy punkty i macie sześć punktów przewagi nad drużyną z Warszawy…

Dominik Witczak:Tak, masz rację, utrzymaliśmy przewagę nad Warszawą i to było dla nas najważniejsze, odskoczyć Politechnice. Kolejny plan do realizacji to przeskoczenie Częstochowy. Wiadomo, że nie będzie to łatwa sprawa, ale na tym się skupimy, bo istnieje taka możliwość. Najważniejszy będzie mecz w Częstochowie między nami, ale nie możemy sobie pozwolić na straty punktów w meczach, w których możemy wygrać. Niestety, tak się stało w Rzeszowie, gdzie mieliśmy szanse na komplet punktów, a zdobyliśmy zaledwie jeden.

W czym byliście lepsi od Delecty?Nieskromnie powiem w imieniu drużyny, że chyba we wszystkim (śmiech). Ogólnie mówiąc, to mieliśmy lepszy, pewniejszy atak, dobre przyjęcie, co było widać, ponieważ Paweł Zagumny miał trochę lepszy komfort w rozegraniu niż Piotr Lipiński czy później Michał Masny. Myślę, że generalnie we wszystkich elementach graliśmy na trochę wyższym poziomie.

Przed wami spotkanie z CSKA Sofia w Pucharze CEV…

Zaszliśmy już daleko w tym pucharze i nie zamierzmy na tym poprzestać. Myślę, że rywal jest jak najbardziej w naszym zasięgu i będziemy się pod kątem przeciwnika przygotowywać. Jest niedziela, ale trenujemy po to, by wygrać mecz w Sofii, a potem grać u siebie. Wiadomo, że mielibyśmy przewagę, gdybyśmy tam wygrali mecz i zrobimy wszystko, żeby tak się stało.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-02-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved