Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Mary Spicer: Takiemu zespołowi jak Gwardia nie wolno odpuścić

Mary Spicer: Takiemu zespołowi jak Gwardia nie wolno odpuścić

fot. archiwum

- Takiemu zespołowi jak Gwardia Wrocław nie wolno odpuścić ani przez moment - przyznała po przegranym spotkaniu charyzmatyczna rozgrywająca bydgoskiej ekipy, Mary Spicer. Nie kryjąc jednak lekkiego niedosytu po porażce, postanowiła podzielić się z nami swoim komentarzem na temat spotkania.

Jak skomentowałabyś spotkanie pomiędzy Gwardią Wrocław, a Centrostalem Bydgoszcz?

Mary Spicer: Zespół Gwardii dzisiaj pokazał swoje prawdziwe oblicze; potrafił się zebrać w sobie wtedy, kiedy było to najbardziej potrzebne. My dzisiaj stoczyłyśmy z tym zespołem potężny bój, ale nie udało nam się ostatecznie wywieźć zwycięstwa. Takiemu zespołowi jak Gwardia Wrocław nie wolno odpuścić ani przez chwilę, bo to jest silny zespół i będzie starał się robić wszystko, aby w pojedynczych akcjach nawiązać walkę i dogonić rywala, a następnie odnieść zwycięstwo w całym spotkaniu. I dzisiaj właśnie to pokazał.

Czy coś zaskoczyło was w grze Gwardii Wrocław?Nie, mieliśmy ten zespół rozpisany doskonale i absolutnie wiedziałyśmy, co będą grały i czego możemy się spodziewać. Prawdą jednak jest, że one w dzisiejszym spotkaniu wykonywały swoje założenia taktyczne doskonale i to zadecydowało o zwycięstwie.

Wydawałyście się bardzo pewne po dwóch wygranych setach. Tymczasem w trzeciej partii dobrze funkcjonujący mechanizm zaciął się…

Tak, to prawda. Naszym podstawowym zadaniem było nie tylko posiadanie taktyki na to spotkanie, ale przede wszystkim realizacja założeń taktycznych. W momencie, kiedy tylko my pozwalaliśmy jednak grać rywalowi tak jak chciał, znalazły one sposób, aby nawiązać z nami wyrównaną walkę i wygrać spotkanie.

Abstrahując od meczu, jak podsumowałabyś półmetek rozgrywek PlusLigi Kobiet. Jesteś zadowolona z decyzji o przeprowadzce do Polski?

Gra w polskiej lidze to naprawdę fantastyczna sprawa i zabawa, szczególnie w takich momentach jak dzisiaj, kiedy trybuny pełne są dopingujących kibiców. Niesamowite jest to, że co tydzień musisz wyjść, stanąć przed tymi kibicami i dać z siebie wszystko, żeby odnieść zwycięstwo i zagrać jak najlepiej. Staram się ponadto poprawiać swoje siatkarskie umiejętności każdego dnia – w siatkówce jest tak, że niezależnie od tego, gdzie grasz, w jakim państwie, czy zespole, każdy dzień i każda chwila jest dla ciebie swoistym sprawdzianem umiejętności. Staram się dawać z siebie wszystko i korzystać już z tego, co potrafię najlepiej i czego do tej pory się nauczyłam.

A jakie są wasze oczekiwania i aspiracje sportowe dotyczące dalszej części sezonu? Możecie być zadowolone z czwartego miejsca.

Będziemy robić wszystko i walczyć bardzo mocno o jak najlepszą pozycję po rundzie zasadniczej po to, aby uplasować się na jak najwyższym miejscu przed fazą play-off. Zrobimy zatem wszystko, aby aż do końca grać jak najlepiej i dobrze się do niej przygotować się.

Dziękuję bardzo za rozmowę.

* z Mary Spicer rozmawiał Rafał Wolf (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-02-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved