Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Łodzianki trenowały w Spale

Łodzianki trenowały w Spale

fot. archiwum

Siatkarki Organiki zakończyły trzydniowe zgrupowanie w Spale. Przygotowywały się tam już z nowym trenerem. - Będę musiała przejść szybką zmianę mentalną - z zawodniczki w trenera - mówiła była mistrzyni Europy tuż po tym, jak objęła łódzki zespół.

Od momentu ogłoszenia decyzji przez szefów klubu upłynęły już ponad 72 godziny. Czy doszło do przemiany? – pytamy. – Mam nadzieję, że tak. Wkrótce się o tym przekonamy – mówi Małgorzata Niemczyk, której wczoraj Polski Związek Piłki Siatkowej przyznał licencję na prowadzenie drużyny w PlusLidze.

Niemczyk opowiada o wrażeniach po pierwszych zajęciach z zawodniczkami w nowej roli. Siatkarki trenowały w Spale dwa razy dziennie. – Podoba mi się postawa i zaangażowanie dziewczyn. Tak naprawdę poznaję ten zespół od nowa. Uczę się indywidualnego podejścia do każdej z zawodniczek – mówi Niemczyk.

W poprzednim sezonie, kiedy występowała w Organice, dla młodszych koleżanek była mentorką, wielkim autorytetem. Wtedy zwracały się do niej po imieniu. A jak jest teraz? – W naszych relacjach nic się nie zmieniło. Wciąż jestem dla nich tą samą Gośką, Gochą. I tak ma zostać do końca – tłumaczy Niemczyk.Trenerka łodzianek przyznaje, że nie chce podgrzewać atmosfery związanej ze zbliżającym się wyjazdowym meczem ze Stalą Mielec (w poniedziałek o godz. 18), który został już okrzyknięty najważniejszym dla Organiki spotkaniem w tym sezonie. Przypomnijmy, że do tej pory łodzianki przegrały wszystkie mecze z tym zespołem. – Nie rozmawiamy na ten temat. W sobotę dziewczyny kupią gazety i wystarczająco dużo się naczytają o tym meczu – twierdzi Niemczyk.

Z pierwszych zajęć pod okiem nowej trenerki zadowolony jest Marcin Chudzik, prezes Organiki. – Widać entuzjazm u dziewczyn, kiedy zaczynają trening i go kończą. Wszystko idzie w dobrym kierunku. Można być optymistą – mówi Chudzik. – Wyjazd do Spały był konieczny, bo w naszej hali były organizowane targi. Z drugiej jednak strony dobrze się stało, że zespół wraz z nową trenerką mógł się wyciszyć w takim miejscu.

W sobotę łódzkie siatkarki będą trenować w hali Parkowej przy ul. Małachowskiego. Dzień później wyjadą do Mielca. Oprócz Joanny Mirek, która z powodu kontuzji ścięgna Achillesa nie zagra ze Stalą, Niemczyk będzie mogła liczyć na wszystkie pozostałe zawodniczki.

Autor: Damian Bąbol
Więcej w serwisie www.sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-02-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved