Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Trzy punkty Błękitnych w Krośnie

II liga M: Trzy punkty Błękitnych w Krośnie

W ostatnim spotkaniu rundy zasadniczej II ligi grupy czwartej, Karpaty Krosno podejmowały we własnej hali Błękitnych Ropczyce. Mimo, iż Błękitnym w ostatnich meczach nie szło najlepiej, w Krośnie zagrali bardzo dobre spotkanie i zainkasowali komplet punktów.

W pierwszym secie goście pokazali, że bardzo chcą ten mecz wygrać. Ambitną walką zdobyli kilkupunktowe prowadzenie i pewnie wygrali seta 25:15. Drugi set w początkowej fazie był bardzo wyrównany. Przy stanie 15:16, trener Frączek poprosił o czas dla swojego zespołu. Wskazówki trenera nie pomogły gospodarzom, którzy tego seta przegrali 23:25. W tej części gry bardzo dobrze zaprezentował się w polu zagrywki Radosław Godek, dzięki któremu Błękitni odskoczyli w końcówce na cztery punkty.

Trzeci set był bardzo wyrównany do stanu 17:17. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy Błękitnych i wygrali kolejną partię 25:20. W czwartym secie goście przypieczętowali swoje zwycięstwo. Na wyróżnienie zasługuje Wojciech Rusin, który w końcówce trzeciego seta zmienił w ataku Dawida Roga. Ten 21-letni zawodnik zagrał bardzo dobrze zarówno w ataku, jak i w bloku oraz zagrywce, pewnie uzupełniając dobrze grających kolegów. Karpaty musiały uznać wyższość Błękitnych w tym secie, jak i w całym meczu.

Ostatnie treningi zaczęły przynosić efekty i to dzisiaj było widać. Drugi, trzeci, czwarty set to bardzo zdecydowana, odważna gra. Kluczową rolę w dniu dzisiejszym miał Marcin Sroka, który dzisiaj na zagrywce czynił cuda. Od dwóch miesięcy pracujemy mocno, aby środek z rozegraniem lepiej się zrozumiał. Dziś właśnie środek zagrał na 120%. Każdy zawodnik spełniał założenia taktycznie na boisku. W naszej drużynie poza elementami techniczno-taktycznymi pracujemy nad pewnością siebie. Odzyskujemy ją i pokazujemy, że też potrafimy grać w siatkówkę. Odwaga będzie większa w meczach z Wawelem po dzisiejszej wygranej – oceniał spotkanie grający trener, Michał Betleja.

PWSZ Karpaty Krosno – KS Błękitni Ropczyce 1:3
(25:15, 23:25, 20:25, 15:25)

Karpaty: Bryliński, Słomka, Gadzała, Cabaj (libero) Książkiewicz, Włodarczyk, Jaszczuk oraz Skrzypek, Laskowski, Jurasz
Błękitni: Gontarz, Sroka Marcin, Kochan, Pieniążek, Róg, Marć (libero), Godek oraz Betleja, Stojek, Rusin