Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Podział punktów w Bielsku-Białej

I liga M: Podział punktów w Bielsku-Białej

W jednym z ciekawszych spotkań 22. kolejki I ligi mężczyzn doszło do podziału punktów. Bielsko-Biała zrewanżowała się Jokerowi za porażkę 2:3 na wyjeździe. Po pięciosetowym spotkaniu bielszczanie zostali z dwoma, natomiast Joker z jednym punktem.

Pierwszy set był dość wyrównany, o czym świadczą częste remisy. W obu drużynach nie brakowało jednak nieporozumień i niewymuszonych błędów, których było naprawdę wiele. Częstym widokiem były zagrywki posyłane w aut, które bez wątpienia niszczyły całe widowisko. Ta partia od początku należała do drużyny gości, która potrafiła wykorzystać błędy przeciwników. Wynik tej odsłony spotkania, zepsutą zagrywką, zakończyli podopieczni trenera Przemysława Michalczyka, przegrywając 23:25.

W drugim secie podopieczni trenera Kubiaka od początku grali, jakby byli nieco osłabieni, ale za to drużyna z Bielska od początku tej partii ostro zasugerowała chęć zrewanżowania się za spotkanie 9. kolejki. Set od pierwszej akcji należał do bielszczan, którzy dobrą grą doprowadzili do stanu 5:0. Pilanom udało się odrobić stracone punkty jedną serią i doprowadzić do remisu 8:8. Gra cały czas lepiej układała się drużynie gospodarzy, która nie pozwoliła już doprowadzić do żadnego remisu i wysoko wygrała tę część meczu 25:17

Prawdziwy horror pilanie przeżyli dopiero w trzecim secie. Czwarta drużyna ligi została dosłownie rozstrzelana po kątach przez bielszczan, którzy od początku wysoko prowadzili (10:3, 18:5). Gdyby nie błędy, które popełniali biało-niebiescy wynik tej części mógłby wyglądać zupełnie inaczej. Gospodarzom ustanowienie wyniku trzeciego seta – 25:11, zajęło kilka minut.

Po wysoko przegranym secie drużyna trenera Kubiaka podniosła się i znowu zaczęła prezentować dobrą siatkówkę. Gospodarze prowadzili do stanu 19:15. pilanie w krótkim czasie odrobili stracone punkty, doprowadzając do remisu 19:19 i już cały czas trzymali wynik po swojej stronie. Nerwowa była końcówka, kiedy drużyna gospodarzy doprowadziła do wyniku 23:24. Jednak to zdało się tylko zmobilizować drużynę gości, która ekspresowo zakończyła wygraną w stosunku 25:23 i doprowadziła do tie-breaka.

W tie-breaku gra od początku układała się po myśli trenera Michalczyka i jego zawodników. Bielszczanie po raz kolejny w tym meczu wypracowali sobie pięciopunktową przewagę, której drużyna z Piły nie mogła przeskoczyć. Dopiero wprowadzenie zmian przez Jarosława Kubiaka i błędy po stronie gospodarzy pozwoliły pilanom odrobić trochę punktów, ale nie pozwoliło to jednak na wygranie piątego seta i całego meczu. Ta odsłona meczu zakończyła się atakiem w antenkę wykonanym przez siatkarza z Piły, co ustanowiło wynik na 15:12 i 3:2 w całym meczu na korzyść siatkarzy BBTS-u.

BBTS Bielsko-Biała – Joker Rodło Piła 3:2
(22:25, 25:17, 25:11, 23:25, 15:12)