Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Sebastian Świderski: Chcę być znowu zdrowy i grać

Sebastian Świderski: Chcę być znowu zdrowy i grać

fot. archiwum

Nie ma większego pechowca w polskiej siatkówce. Ledwo wyleczył jedną kontuzję, a już musiał się zmagać z kolejną. Od trzech miesięcy przyjmujący ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Sebastian Świderski rehabilituje się po bardzo poważnym urazie kolana.

Po tylu urazach wiem wszystko o swoim organizmie, znam każdą część ciała. Tym bardziej że ciągle mi coś wymieniają lub wzmacniają, więc jestem trochę, jak Terminator: mam sporo części obcych, a coraz mniej swoich – śmieje się "Świder", który w ubiegłym sezonie leczył zerwane ścięgno Achillesa i walczył z dolegliwościami kolana.

Trudno będzie mu wrócić na parkiet ligowy w tym sezonie. Nie chce się spieszyć z deklaracjami. – Nie wiem, kiedy wrócę do gry, lekarze mówili o sześciu miesiącach, na razie minęła połowa – mówi Sebastian Świderski, który pomału wchodzi w treningi, choć na razie bez obciążeń. Jest też z kolegami z drużyny na wszystkich meczach ligowych, także tych rozgrywanych poza Kędzierzynem. – Zawsze mogę coś podpowiedzieć lub doradzić – wyjaśnia. – Nie poddaję się, o tym mogę zapewnić, chcę być znowu zdrowy i grać.

Na razie Świderski marzy o ponownej grze w klubie. A co z powrotem do kadry? – W jakim charakterze? – pyta żartobliwie. – Jeśli zawodnika, to na pewno za samo nazwisko nowy trener mnie w niej nie umieści. W tym sezonie rozegrałem zaledwie cztery mecze, po czym wypadłem z obiegu przez kontuzję. Na razie nie oczekuję powołania – śmieje się "Świder", który mimo że grał 7 lat we Włoszech, nie zna osobiście nowego szkoleniowca biało-czerwonych Andrei Anastasiego.Więcej w serwisie gwizdek24.se.pl

źródło: gwizdek24.se.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-02-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved