Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Ruszają ćwierćfinały mistrzostw Polski juniorek i juniorów

Ruszają ćwierćfinały mistrzostw Polski juniorek i juniorów

fot. archiwum

W piątek startują turnieje ćwierćfinałowe MP juniorek i juniorów. Siatkarze Czarnych Radom będą bronić tytułu mistrzowskiego i o awans do półfinałów walczyć we własnej hali. Oprócz potwierdzenia swojej dominacji, mają dodatkową motywację...

Złoto o wiele trudniej się broni niż zdobywa. Doskonale wiedzą to obecni mistrzowie Polski, jednak nie zamierzają się poddawać. Przeciwnie, wszyscy zgodnie zapowiadają: "Chcemy obronić zdobyty przed rokiem tytuł". Radomianie, oprócz potwierdzenia swojej dominacji, mają dodatkową motywację…

Ciężko się broni tytułu – podkreśla Andrzej Sitkowski. Siatkarze Czarnych z pewnością nie stoją przed łatwym zadaniem. Znana jest bowiem zasada "bij mistrza", co podkreślał po sukcesie na Mazowszu trener Andrzej Sitkowski: – Na pewno wszystkie zespoły będą się mobilizowały przeciwko nam, bo kto nie chce pokonać mistrzów.

W radomskim turnieju, oprócz gospodarzy, udział wezmą również: MUKS Ikar Legnica, AKS I Rzeszów, KS Wifama Łódź. Wydaje się, że do decydującego rozstrzygnięcia dojdzie pomiędzy RCS-em a Rzeszowem. O sile tego zespołu informował w jednej z rozmów z portalem SportRadom.pl Krzysztof Michalski.Resovia to mocny rywal, którego z pewnością nie należy lekceważyć. Uważa się go za jednego z kandydatów do najlepszej trójki. Zatem ćwierćfinałowy mecz na pewno będzie ciężki, ale obiecuję, że tanio skóry nie sprzedamy i będziemy walczyć o zwycięstwo – podkreślił zawodnik.Trzeba pamiętać, że choć wszyscy w roli faworytów stawiają drużyny z Mazowsza i z Podkarpacia, grzechem może się okazać niedocenianie dwóch pozostałych ekip, bowiem nikt nie znalazł się przypadkowo w ćwierćfinale mistrzostw Polski.

W ubiegłym roku Czarni sięgnęli po "złoto". Nie ma wątpliwości, iż wszyscy sympatycy radomskiej siatkówki oczekują podobnego sukcesu i w tym roku. – Ludzie uważają nas za faworytów przez ubiegłoroczne zwycięstwo. Przeciwnicy na pewno postawią większy opór, ale chcemy powtórzyć nasze osiągnięcie – zapowiadał Krzysztof Michalski. Wtórował mu w tym Andrzej Sitkowski. – Nie mamy wyjścia, musimy bronić tytułu – dodał z uśmiechem szkoleniowiec. Wskazał on również na jedną rzecz: – W zeszłym roku mogliśmy się asekurować, bo przyznam szczerze, że nie mierzyliśmy tak wysoko. Teraz nie mamy wyjścia, jako mistrz Polski musimy się bronić i zrobimy wszystko, by się udało.

Oprócz chęci potwierdzenia swojej dominacji w kraju, Czarni powalczą jeszcze z jednego powodu. Choroba Kuby Pastuszki wstrząsnęła lokalnym środowiskiem. Gdy w ekipie kadetów Kuba Wachnik zmagał się z kontuzją, wszystkie zwycięstwa dedykowano jemu. Taki sam pomysł mają juniorzy. – O "złoto" powalczymy dla Kuby – krótko zapowiada Krzysztof Michalski.

Wygrana w mistrzostw Mazowsza pozwoliła siatkarzom RCS-u nie tylko na awans do ćwierćfinałów, ale również do zorganizowania turnieju u siebie. Niewątpliwie ten fakt będzie dodatkowym atutem w walce o najwyższą lokatę. Spotkania rozegrane zostaną w hali MOSiR-u. Trzeba jednak pamiętać, że radomscy juniorzy na co dzień trenują w V Liceum Ogólnokształcącym im. Romualda Traugutta. – Nie ukrywam, że nie jest to nam na rękę, ale gramy w swoim mieście – przyznał Krzysztof Michalski. Z kolei w wypowiedziach dla lokalnych mediów szkoleniowiec obecnych mistrzów Polski zapraszał do kibicowania. – Chcemy poczuć, iż gramy u siebie. Liczymy na doping ze strony kibiców Czarnych, ale i wszystkich pozostałych. Byłoby dobrze, gdyby wypełniły się miejsca w hali MOSiR-u, bo to dodaje skrzydeł – zakończył.

Autor: Agata Kołacz – SportRadom.pl

Zobacz również:
Wyniki 1/4 finału mistrzostw Polski juniorów

źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-02-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved